Рада нацбезпеки та оборони найближчим часом заслухає звіт Національного антикорбюро у справі «Роттердам+». Про це заявив секретар РНБО Олексій Данілов після засідання 10 листопада.

«Ми найближчими днями завтра-післязавтра заслухаємо представників відповідного силового органу – НАБУ – щодо справи «Роттердам+», – заявив Данілов під час брифінгу.

Засідання Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду, на якому вчора мала розглядатися апеляція на закриття справи в травні 2021 року прокурором Денисом Демківим, перенесли на 15 листопада, – пише агентство Інтерфакс-Україна.

Раніше повідомлялося, що колишній народний депутат Віктор Чумак відкликав свою апеляцію до Вищого антикорупційного суду на рішення про закриття справи Роттердам+.

До цього, 13 жовтня слідчий суддя Вищого антикорупційного суду відмовила у задоволенні скарг потерпілих та заявника постанову прокурора САП про чергове закриття провадження у справі Роттердам+.

Нагадаємо, що у квітні 2016 року НКРЕКП розпочала застосування нового порядку формування прогнозної оптової ринкової ціни (ГРЦ) на електроенергію. Порядок визначав ціну вугілля за формулою «ціна в порту Роттердам (API2) плюс вартість доставки в Україну».

Влітку 2019 року НАБУ повідомив про підозру шести осіб , причетних до впровадження формули Роттердам+, у заподіянні споживачам електроенергії 18,87 млрд грн збитків. Йдеться про ексголову Національної комісії, яка здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, Дмитра Вовка, ексчлена НКРЕКП Володимира Євдокимова, а також двох співробітників Нацкомісії двох топменеджерів енергохолдингу ДТЕК олігарха Ріната Ахметова.

За даними слідства, представники ДТЕК натиснули на керівництво НКРЕКП, щоб воно включило до тарифу на електроенергію, яку виробляли ТЕС цієї групи, витрати, яких насправді не було — на доставку та перевалку енергетичного вугілля в Україні з портів у Європі. У березні 2016 року НКРЕКУ схвалила формулу Роттердам+. Це спричинило зростання вартості всієї електричної енергії. В результаті подорожчали товари та послуги для кінцевого споживача, в тому числі першої необхідності.

У ДПЕК заявляли, що вважають претензії НАБУ «безпідставними та необґрунтованими».