Одну з хвиль загострення на Донбасі пов’язували з санкціями Ради нацбезпеки і оборони проти Віктора Медведчука. Але ескалація конфлікту на Сході можлива не лише через олігарха, але й через інші фактори.

Зокрема сценарій ескалації можливий напередодні перемовин “нормандської четвірки”. Таку думку в ефірі висловив військовий експерт Олександр Мусієнко.

За його словами, Росії нічим налякати Україну. Адже мінометні обстріли вона вже влаштовувала не один раз.

Я далекий від думки, що Путін почне повномасштабне вторгнення для звільнення Медведчука з-під домашнього арешту,– наголосив Мусієнко.

Попри це, як зауважив експерт, ніхто не знає, як закінчиться справа проросійського нардепа і чи влада робитиме наступні кроки щодо людей, які співпрацюють з державою-окупантом.

Мусієнко вважає, що набагато загрозливішими за ескалацію Росії є прихильники проросійського курсу. Вони намагатимуться “розхитати” внутрішню ситуацію.

Підстав для діалогу Путіна і Зеленського нема

Також, на думку експерта, не треба поспішати з зустріччю Володимира Зеленського та Володимира Путіна. “Я не бачу передумов для такої зустрічі, якщо там не буде питання Криму та окупованих частин України”, – він додав.

Нагадамо, через загострення на Донбасі Зеленський запропонував Путіну зустрітись. На думку глави Офісу Президента Андрія Єрмака, така зустріч може стати історичною.

За його словами, він отримав відповідне доручення від президента і наразі працює над цим питанням.

Поки невідомі ні дата, ні місце проведення цих переговорів, але я абсолютно впевнений, що вони будуть дуже змістовними, бо є багато про що говорити,– зазначив Єрмак.

Він зауважив, що Зеленському і Путіну потрібно обговорити багато тем, зокрема домовленості, які досягнуті у грудні 2020 року під час нормандського формату.

“Я вважаю, що ці переговори можуть стати знаковими, дійсно історичними”, – додав Єрмак.

Сам президент Зеленський вважає, що прямий міжпрезидентський діалог – це важлива та обов’язкова можливість прискорити час, необхідний на рішення. Про це розповів радник Офісу Президента Михайло Подоляк.

Тому що війна – це війна. Це трагедії конкретних людей. Зважаючи на це, президент України запропонував президенту Росії зустріч. Фактично, пропозиція була прийнята. А те, як зараз подають цей факт, є технічною стороною,– зазначив Подоляк.

За його словами, “реальні теми переговорів, напевно, будуть безпосередньо узгоджені під час консультацій між Офісом Президента та адміністрацією президента Росії”. Однак питання припинення конфлікту на Донбасі також активно обговорюють у межах нормандського формату і Тристоронньої контактної групи.

“Тому що потрібно завжди орієнтуватися тільки на підсумкову суть процесів. Чи можна зупинити війну без переговорів? Безумовно, не можна”, – додав радник глави ОП.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.