Ставки зростають. Останні кроки та заяви американських високопосадовців говорять про те, що за потреби РФ може отримати по зубах, причому сильно.

Отже, питаємо в наших шанованих експертів: чи відбудеться найближчим часом зустріч Байдена з Путіним, чому американські есмінці так і не зайшли в Чорне море, як розуміти заяву про нейтралітет Туреччини, зрештою, чи є привід для паніки?

«Я б не панікував і не робив з окремих повідомлень якихось надзвичайностей, переводячи їх в категорію «все пропало». Насправді, нічого не пропало за тих обставин, коли Україна думатиме про власну безпеку і вимагатиме, в тому числі, від наших американських партнерів, практичної військової допомоги.

Володимир Огризко, міністр закордонних справ України у 2007-2009 рр.

Тоді ми почуватимемося впевненіше. Це перше.

Друге. Зустріч Байдена і Путіна. Повірте, хто б там що не говорив, але за два-три тижні вона не відбудеться. Скоріше за все, йтиметься таки про місяці. Не раніше. Я неодноразово брав участь в таких зустрічах, а тому скажу прямо – це колосальна робота: відпрацьовується серйозний порядок денний, аргументація по кожному з питань, визначається, що, коли і як можна говорити, а що – ні.

Третє. Президент Трамп вже в історії (щонайменше, поки що), а тому час, коли Америка та Європа були самі по собі, слава Богу, вже минув. Президент Байден чітко наголосив на Євроатлантичній солідарності, а це означає, що вони діятимуть спільно.

Навіть попри те, що позиція Німеччини та Франції, в силу відомих причин, дещо м’якша, я не думаю, що вони будуть надто пручатися, коли все ж таки буде прийнята спільна лінія на дуже жорстку політику стримування Росії.

Не випадково Блінкен, Остін, а також низка інших американських високопосадовців відвідують Брюссель. Там розуміють, що спільно зітруть Росію в порох, і на тому її «велич», якщо вона не припинить своєї агресивної політики, закінчиться.

Командувач силами НАТО в Європі, генерал Тод Уолтерс уже встиг заявити: ми стримуємо Росію, але якщо не вдасться – тоді РФ відчує на собі всю силу Північноатлантичного альянсу. Якщо простою мовою, то це означає наступне: за потреби, РФ отримає по зубах, причому сильно.

А те, що в Чорне море не зайшли есмінці… Можливо, американці вирішили зробити такий собі жест «доброї волі». Вони кажуть росіянам: пропонуємо вам піти на деяке послаблення напруги, ми робимо крок назад, і ви, будьте ласкаві, зробіть такий крок. Якщо цей сигнал в Кремлі не почують, то, повірте, не проблема для Шостого флоту застосувати все те, що в них є.

Ну, і щодо Туреччини. Скажіть, а хіба було сказано, що вони не підтримують територіальну цілісність та незалежність України? Ні, про це не йшлося. А відносно заяви про «нейтральність»… Скажу так, важливішими в даному разі для нас є не стільки слова, скільки конкретні дії. Це я про поставки зброї, зокрема, бойових дронів Байрактар. Тому давайте, будь ласка, без паніки».

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.