Президент Росії Володимир Путін заявив, що питання щодо звільнення українських моряків, захоплених в листопаді минулого року, вирішиться "спокійно, в робочому режимі". 

Про це він заявив під час прес-конференції за підсумками зустрічі "Групи двадцяти" в Осаці, відповідаючи на прохання журналіста прокоментувати нещодавнє звернення до нього Президента України Володимира Зеленського.

"На що я б хотів звернути увагу. По-моєму, вже новопризначений начальник Генерального штабу української армії підтвердив, що це була провокація української армії, організована Порошенком в ході передвиборної боротьби… Якщо так, то фактично українська сторона визнала, що це була провокація з їх боку. Ми спокійно, в робочому режимі, це питання вирішимо. У нас є питання по деяким людям, затриманим в Україні. Тут крім моряків… вони виконували наказ, і все. Ми віддаємо собі в цьому звіт. Але вони порушили російський закон. Тому потрібно спокійно, в робочому режимі з цим розібратися", – сказав Путін, відповідаючи на питання журналіста про прохання Зеленського повернути моряків.

За словами російського президента, "обміни йдуть" – він згадав чотирьох полонених, які напередодні повернулися до Києва з окупованих територій.

"Ось хороший приклад контакту з тими, з ким потрібно вести діалог. І результат на лице. Якщо нинішня влада так буде вести роботу, звичайно, ми багато чого можемо досягти ", – додав Путін.

Додамо, що Дональд Трамп на переговорах з Володимиром Путіним порушував тему звільнення українських моряків, і президент РФ дав з цього питання "необхідні роз'яснення".

"Ця тема звільнення українських моряків порушувалася, вона ставилася президентом Трампом. Президент Путін дав необхідні роз'яснення", – йдеться у повідомленні.

Також додається, що тема проекту "Північний потік-2" на зустрічі двох лідерів не обговорювалася.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський звернувся до глави Російської Федерації Володимира Путіна із закликом звільнити полонених українських моряків.

"Я хочу звернутись до президента Росії. У нас у всех есть дети, верните детей родителям!" (перейшов президент на російську мову).

Перед тим Зеленський розкритикував дії міністра закордонних справ Павла Клімкіна. Він з обуренням заявив, що Клімкін відповів на ноту Росії щодо полонених моряків без консультації з керівництвом держави.

"Я в очі не бачив нашу відповідь на ноту РФ, бо пан Клімкін не вважає необхідним обговорювати такі питання з президентом України. А це питання безпеки країни, питання життя наших громадян, це все є пріоритетом кожного президента, будь-кого, подобається він комусь чи ні", – продовжив Зеленський.

За його словами, він дізнався від знайомих дипломатів, що такі дії МЗС "можуть поставити під загрозу повернення наших моряків".