Верховна Рада 15 липня проголосувала за відставку Арсена Авакова з посади очільника Міністерства внутрішніх справ. Відповідне рішення підтримав 291 народний обранець.
На посаді міністра Аваков пробув понад 7 років. Заяву про відставку політик написав 13 липня.
Парламентарі на засіданні 15 липня вирішили задовольнити бажання Авакова та підтримали його відставку більшістю голосів. Проти цього були лише 7 нардепів, утрималися – 17.
Отже, відставка Авакова: головне
Аваков очолив МВС ще взимку 2014 році. За час його перебування на посаді в Україні спалахнула низка скандалів, пов’язаних з силовиками.
Голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія розповів, що Аваков за власним бажанням написав заяву про відставку. Окрім того, політик припустив: Аваков може залишитися у команді, однак в іншому амплуа.
Володимир Зеленський вже запропонував на посаду глави МВС Дениса Монастирського – очільника комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності.
Антон Геращенко – заступник Авакова – заявив, що Монастирський – “високоінтелектуальна, грамотна, підготовлена людина”.
Сам кандидат наголосив, що погодився прийняти пропозицію Зеленського. Політик зізнався: “я прийняв найскладніше рішення у своєму житті”.
Як пише журналіст Олександр Сибірцев:
Одне з питань, яке виникає у зв’язку з відставкою Авакова – хто контролюватиме партію Нацкорпус Білецького і підконтрольним їм полк Азов Нацгвардії України (це великий підрозділ – в його склад входить два батальйони, артилерійський дивізіон з важкими гаубицями Д-30 і танкова рота).
Досі головним покровителем у владі Нацкорпуса був Аваков (хоч обидві сторони офіційно зв’язок заперечують).
Що тепер буде з усім цим?
“Білецький зустрічався з Аваковим і запевнив його в лояльності. Але поки це тільки декларація. Ще до звістки про відставку керівництво” Нацкорпуса “виходило на оточення Зеленського і пропонувало йому угоду. Їм потрібно збереження контролю над полком, недоторканність лідерів партії, свобода дій Нацкорпуса на вулицях і по бізнесу. В обмін гарантується лояльність Офісу президента і особисто Зеленському, а також виконання його “особливих доручень”. Якщо Зеленський і його команда не піде на умови Білецького, то керівництво “Нацкорпуса” готове провести серію вуличних акцій проти президента. Формально вони будуть присвячені іншим приводам, але суть залишиться тією ж – показові виступи та гра м’язами. Альтернативні варіанти для Нацкорпуса – залишитися в орбіті Авакова або перейти під крило Порошенко і Турчинова. але обидва ці варіанти чреваті ускладнень з владою і труднощами з основним “бізнесом” руху – акціями і силовими діями на вулицях “, – розповіло джерело в” Нацкорпусі “.
Джерело “Страны” близьке до Офісу президента говорить, що на Банковій є різні точки зору, що робити з Нацкорпусом і взагалі з вулицею. Одні схиляються до того, щоб перехопити у Авакова контроль над націоналістами. Інші виступають за поступову зачистку радикалів як потенційної загрози президенту ( мало хто їх потім “перевербуэ”). Проблемним моментом бачать ситуацію з полком “Азов”, який, в разі загострення ситуації, може зіграти значну роль.