Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков перервав засідання, щоб зібрати керівників фракцій і груп у кабінеті для обговорення “кнопкодавства” при голосуванні.

Збори ініціювали фракції “Голос” і “Європейська солідарність”. Повідомляється, що неперсональне голосування здійснювалося на засіданні 18 грудня, повідомляє телеграм-канал “Vesti”

“Ми прийняли закон, який передбачає кримінальну відповідальність за неперсональное голосування. Але колеги сьогодні говорять, що він не працює. Тому звертаюся до Апарату Ради і Комітету з питань регламенту – до 15 січня розробити зміни до законодавства, які посилять відповідальність за” кнопкодавство “і в рамках кримінальної відповідальності, і в рамках штрафів “, – сказав Разумков.

До 15 січня мають намір ввести більш жорсткі міри запобіжного заходу за “кнопкодавство”:

  • в залі буде більше камер;
  • всі депутати будуть сидіти на своїх місцях (резервні місця будуть відключені від системи “Рада”);
  • Комітет вивчить вчорашню ситуацію.

Варто також зазначити, що Голова Верховної Ради прокоментував заяву партії “Голос” про ймовірне кнопкодавство під час призначення Сергія Шкарлета міністром освіти і науки.

Про це Дмитро Разумков сказав в ефірі програми “Право на владу” на телеканалі “1+1”.

Голова партії “Голос” Кіра Рудик звернулася до спікера, заявивши, що її політсила має докази, ніби під час призначення Сергія Шкарлета депутати від фракції ОПЗЖ кнопкодавили.

“Якщо ми говоримо про цей випадок, – якщо будуть факти, ви знаєте позицію, мені абсолютно байдуже, від якої політичної сили це буде відбуватися. У нас діє закон – один для всіх – про неперсональне голосування та кримінальну відповідальність за це. Якщо є факти – будемо збиратися, будемо вирішувати це питання”, – зазначив Голова ВР.

У свою чергу Разумков відповів наступне:

“На щастя, ми з вами в цьому парламенті прийняли закон про кримінальну відповідальність за неперсональне голосування. Моя особиста позиція (вона в мене була і до того, як я прийшов у парламент, і сьогодні): якщо людина кнопкодавить, вона повинна втрачати мандат. На жаль, Конституційний Суд той законопроєкт, який був нами розроблений і направлений, повернув, визнав його неконституційним. Я думаю, що все-таки ми прийдемо до того, що буде інший законопроєкт, який також буде направлений в Конституційний Суд”, – розповів Разумков.

Голова ВР додав, що модернізувати систему “Рада”, аби унеможливити неперсональне голосування, коштує 300 млн грн.