Верховна Рада України на думку спікера Дмитра Разумкова завжди була і буде точкою балансу і прийняття ключових для держави рішень для виходу з кризових ситуацій різного рівня.

Про це спікер парламенту Дмитро Разумков сказав в ефірі програми “Свобода слова”.

За його словами, Верховна Рада відреагувала на ситуацію, що склалася у зв’язку з рішенням Конституційного суду, досить швидко. Адже в питанні національної безпеки і стратегічного курсу розвитку держави такою і повинна бути позиція більшості парламенту і суспільства, які адекватно реагують на те, що відбувається в країні, впевнений Дмитро Разумков.

“Парламент завжди був, залишається і буде точкою балансу і прийняття ключових рішень щодо виходу з криз різного рівня, які відбувалися в Україні досить часто. І саме Парламент приймав рішення, які дозволяли вийти з цих криз”, – підкреслив Голова Верховної Ради.

У телеграм-каналі “ЗеРада” відзначили, що подібними заявами Дмитро Разумков ставить на місце Офіс президента і особисто Андрія Єрмака.

“Разумков в черговий раз ставить на місце амбіції ОП і Єрмака, який вважає президентську канцелярію основним джерелом влади в Україні”.

Також варто відзначити, що тепер у парламенту з’явилася можливість розглянути законопроект про КСУ Дмитра Разумкова.

Про це написав у Фейсбук депутат від фракції “Голос” Ярослав Юрчишин.

“Тільки що відхилили законопроект 4304-1 авторства Дубінського про повернення повноважень Національному агентству з питань попередження, які скасував КСУ. Той, який був альтернативою законопроекту спікера”, – повідомив депутат днем ​​10 листопада.

За його словами, автор проекту пропонував взагалі вивести суддів з-під дії закону “Про запобігання корупції” – не тільки тих статей, які скасував КСУ, а всього закону.

“Але цікаво, що законопроект суперечить ще й самому собі. Адже якщо на суддів поширюється антикорупційний закон взагалі, то яка логіка передавати повноваження перевіряти їх декларації Державній судовій адміністрації (недавно її главу відправили під домашній арешт у справі Окружного адміністративного суду Києва). Ну це як господарському відділу ВРУ передати контроль майна депутатів”, – прокоментував рішення Юрчишин.

Він додав, що тепер відхилення законопроекту відкрило дорогу розгляду проекту №4304 Разумкова в залі. При цьому комітет запропонував доопрацювати ініціативу спікера із застосуванням статті 116 Регламенту. Це дозволить переписати ряд формулювань, зокрема замінити термін “відновлення статей” на “викласти статті в новій редакції”.