Посли країн “Великої сімки” 4 листопада зустрілися з головою Верховної Ради Дмитром Разумковим. Мовилося про складну ситуацію навколо Конституційного Суду України. Дипломати підтримали українську владу у прагненні терміново розв’язати цю проблему.

Для врегулювання ситуації в Конституційному Суді України важливі швидкі дії. Про це мовиться у повідомленні у твіттері групи послів G7 в Україні, опублікованому 4 листопада.

Дипломати розповіли, що зустрічалися з головою Верховної Ради Дмитром Разумковим. Під час зустрічі посли країн G7 “привітали зусилля прореформаторських сил”, які спільно намагаються врегулювати ситуацію навколо КСУ.

“Для врегулювання потрібні швидкі дії, потім слід докласти спільних зусиль для подальшого зміцнення українських антикорупційних інституцій та створення судової системи, яка завоює довіру народу України”, – заявили у G7.

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ на закритому засіданні скасував антикорупційну реформу – статтю в ККУ про кримінальне покарання за незаконне збагачення і повноваження НАЗК перевіряти декларації чиновників.

Ця подія викликала обурення і суспільства, і влади в Україні, і міжнародної спільноти. У МЗС заявили, що таке рішення Конституційного Суду може мати вкрай негативні наслідки Постраждає не лише безвіз: Кулеба розповів про плачевні наслідки рішення КСУ для держави.

Для подолання кризи президент Зеленський вніс до Ради терміновий законопроєкт, яким пропонує розігнати цей склад КСУ та визнати його рішення про декларування нікчемним.

Однак наразі цей документ навіть не внесли до порядку денного Ради. Водночас спікер Разумков зареєстрував Разумков вніс до Ради альтернативний законопроєкт через рішення КСУ: текст альтернативний, також є інші варіанти від різних фракцій та нардепів.