Секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов пообіцяв «найближчим часом» поінформувати, як підприємство «Мотор Січ» передаватимуть у державну власність.

«Була доповідь голови СБУ, в якому стані виконання рішення Ради нацбезпеки й оборони стосовно повернення у законний спосіб в державну власність підприємства «Мотор Січ». Сьогодні відбуваються певні процеси в юридичній площині. Я думаю, найближчим часом ми вас проінформуємо, в який спосіб все це відбувається», – заявив Данілов.

Нагадаємо, 11 березня секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов заявив, що підприємство «Мотор Січ» найближчим часом повернуть у власність держави.

ПАТ «Мотор Січ» – один із найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок.

Компанія постачає продукцію більш ніж у 100 країн світу. Коли стало відомо про продаж більш ніж половини акцій компанії китайським інвесторам, це викликало занепокоєння США, на тлі погіршення американсько-китайських відносин.

Акції підприємства «Мотор Січ», продані китайським інвесторам, перебувають під арештом із квітня 2018 року за клопотанням слідчого СБУ з метою збереження речових доказів у порушеній у липні 2017 року кримінальній справі.

28 і 29 січня 2021 року президент Володимир Зеленський двома указами ввів у дію два рішення Ради національної безпеки і оборони, якими були застосовані спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) терміном на три роки до групи фізичних і юридичних осіб, більшість яких із Китаю чи має стосунок до Китаю. Зокрема, йдеться про компанію Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co., Ltd і її дочірні компанії Hong Kong Skyrizon Holdings Limited і Skyrizon Aircraft Holdings Limited, групу компаній Beijing Xinwei Technology Group Co., Ltd. до якої належить Skyrizon, а також про громадян Китаю на імена Ван Цзін і Ду Тао.