Шість суддів Конституційного суду заблокували діяльність КСУ. Вони висунули ультиматум: влада повинна забезпечити участь у судових засіданнях колишнього голови КСУ Олександра Тупицького.

Про це в четвер, 10 червня повідомила нардеп фракції «Слуга народу», представник ВР в КСУ Ольга Совгиря в Telegram.

За її словами, сьогодні суд мав продовжити розгляд низки резонансних справ, зокрема, про медичну реформу, пенсійне забезпечення держслужбовців, а також функціонування української мови як державної.

“На жаль, розгляд справ за відповідними конституційними поданнями так і не відбувся – робота Суду була заблокована шістьма суддями. Основним і єдиним мотивом блокування постала вимога забезпечити участь у судових засіданнях А. Тупицького, який указом президента України №124 від 27 березня 2021 року був звільнений з посади судді Конституційного Суду України”, – повідомила Совгиря.

За даними видання «Інтерфакс-вкрали», роботу КСУ блокують такі судді, як Віктор Городовенко, Ірина Завгородня, Віктор Кривенко, Олександр Литвинов, Сергій Сас і Петро Філюк.

Через деякий час представник президента України в Конституційному Суді Федір Веніславський (фракція “Слуга народу”)  у своєму коментарі агентству “Інтерфакс-Україна” також підтвердив інформацію про те, що в четвер шість суддів заблокували роботу КС, вимагаючи забезпечити присутність на засіданнях колишнього голови суду Олександра Тупицького.

“Дійсно, шість суддів Конституційного Суду України після того, як 3 червня під час розгляду закону про обіг земель сільськогосподарського призначення там була низка клопотань від представників “ОПЗЖ” і “Батьківщини” про необхідність залучення до розгляду справи Тупицького і Касмініна, у вівторок, 8 червня, і сьогодні, 10 червня, відмовилися затверджувати порядок денний із вимогою забезпечити участь цих двох осіб у засіданнях КС. Ця вимога сама по собі є абсолютно абсурдною, оскільки має місце оскарження в Конституційному Суді указів президента на предмет їхньої конституційності, тобто фактично заперечується можливість у подальшому розгляду питання про конституційність”, – сказав Веніславський.

За його словами, фактично зараз “цими маніпуляціями створюється нова правова проблема, яка невідомо як може бути вирішена в майбутньому”, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

Водночас єдиним правовим варіантом вирішення цієї ситуації з боку КС він вбачає розгляд питання про конституційність указу президента, яким скасовано укази колишнього глави держави Віктора Януковича про призначення Тупицького та Касмініна суддями.

“Це єдиний легітимний спосіб, який є у розпорядженні Конституційного Суду України, тим більше, що відповідне конституційне подання є в КС, але чомусь до сьогодні ще не ухвалено рішення про відкриття конституційного провадження”, – уточнив Веніславський.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо –https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.