Саакашвілі заявив, що не збирається припиняти голодування – потрібно рятувати країну.

Днем третього президента Грузії і главу Виконавчого комітету реформ при президенті України Міхеїла Саакашвілі відвідали у в’язниці Руставі його соратники, після чого стало відомо, що політик перебуває в поганому стані.

Про це повідомляє місцеве агентство “Грузія онлайн”.

“Він худий, блідий і повільний, йому важко пересуватися”, – про це заявила журналістам член “Національного руху” Анна Цітлідзе після відвідин Саакашвілі в 12 пенетенціарній установі в Руставі.

При цьому Саакашвілі заявив, що не збирається припиняти голодування.

“Він не дав мені багато говорити про стан здоров’я і сказав мені, що це не є важливим, коли потрібно рятувати країну, і зараз головне – довести до кінця цю почату перемогу. Він мало говорить про своє здоров’я. Я запитала стосовно припинення голодування, це питання про яке взагалі не хоче говорити, він прийняв тверде рішення про це, і тепер головне – врятувати країну. Він чекає, що його особистому лікарю дадуть право якось увійти до нього”, – сказала Цітлідзе.

Як повідомляє “Сегодня”, раніше член політради Єдиного національного руху, секретар з питань оборони і безпеки, колишній віцеспікер парламенту Грузії (2012 рік) Георгі Барамідзе розповів, що Саакашвілі продовжує голодування на одній воді і схуд вже на 12 кілограмів.

Затриманий 1 жовтня голова Виконавчого комітету реформ при президенті України, президент Грузії (2004-2013 роки) Михеїл Саакашвілі продовжує голодування на одній воді і схуд вже на 12 кілограмів.

Про це розповів сайту “Сьогодні” член політради Єдиного національного руху, секретар з питань оборони і безпеки, колишній віцеспікер парламенту Грузії (2012 рік) Георгі Барамідзе.

“Останній візит до Саакашвілі був у ніч на суботу, вдень також планують його відвідати. Попри тижневе голодування він почувається бадьоро, фізично почувається добре. Скинув 12 кілограмів. Михеїл дуже оптимістично налаштований і постійно підбадьорює своїх прихильників, які ведуть боротьбу за праве діло і проти путінського режиму олігарха Іванішвілі”, – заявив Георгі Барамідзе.

За словами політика, у них немає інформації, що Михеїл Саакашвілі почав їсти мед і пити сік, про що раніше заявив начальник Спеціальної пенітенціарної служби Ніка Цхварашвілі.

“Наскільки я знаю, Саакашвілі абсолютно нічого не їсть – він тільки п’є воду. Воду без солі і будь-яких добавок. Просто чисту воду. Звичайно, ніхто не дає прогнозів, скільки його організм зможе витримати. Всі розуміють, що не дуже довго”, – говорить Барамідзе.

Громадяни Грузії і світове співтовариство зможуть побачити Михеїла Саакашвілі лише через місяць – перше судове засідання у справах експрезидента призначено на 10 листопада. Тільки через місяць розглядатимуть справу про незаконний перетин кордону Саакашвілі в кінці вересня.

“Ми бачимо цинічний підхід грузинської влади – затримали третього президента країни і навіть не хочуть на суді це обговорювати! Тільки на 10 листопада заплановано перше судове засідання”, – розповів “Сьогодні” Барамідзе.

Ніколоз Кипшидзе, лікуючий лікар Міхеїла Саакашвілі, який відвідав експрезидента Грузії в тюрмі 10 жовтня, в жаху від стану здоров’я свого пацієнта. Він повідомив, що Саакашвілі нічого не їсти і п’є тільки воду. Відмовився навіть від меду з соком.

При цьому Кипшидзе заявив, що Саакашвілі протипоказане голодування, оскільки він має рідкісну спадкову хворобу під назвою таласемія.