Велика Британія запровадила санкції проти колишньої дружини президента РФ Володимира Путіна, його двоюрідних братів та Аліни Кабаєвої, яку вважають за нинішню коханку російського лідера.

Про нові санкції оголосила Ліз Трасс – міністерка закордонних справ Великої Британії. В офіційному повідомленні мовиться, що родичі Путіна отримують високі посади та ведуть розкішний спосіб життя завдяки своїй приналежності до режиму.

“Сьогодні санкції вдарили по фінансовій мережі Путіна, у тому числі по колишній дружині та двоюрідним братам – посиливши тиск на президента та його найближче оточення. Офіційні активи Путіна скромні, а його спосіб життя фінансується клікою сім’ї, друзів та еліти”, – йдеться у заяві.

В офіційних документах перераховані скромні активи президента Путіна, зокрема невелика квартира в Санкт-Петербурзі, дві радянські машини 1950-х років, трейлер та невеликий гараж. Насправді Путін покладається на свою сім’ю, друзів дитинства та обрану еліту, які отримали вигоду з його правління і, у свою чергу, підтримують його спосіб життя.

До списку санкцій потрапили:

  • Аліна Кабаєва, яка стала головою ради директорів Національної медіагрупи, що є найбільшою приватною російською медіакомпанією. Стверджується, що вона має близькі особисті стосунки з Путіним, а раніше вона була депутатом Держдуми від путінської “Єдиної Росії”.
  • Анна Зацепліна, бабуся Аліни Кабаєвої та соратниця Геннадія Тимченка — давнього соратника Путіна, який перебуває під санкціями Британії з 22 лютого 2022 року, від якого вона, як повідомляється, отримала розкішну квартиру в Москві.
  • Людмила Очеретна – ексдружина Путіна. Вони розлучилися у 2014 році. З того часу Очеретна отримувала вигоду від пільгових ділових відносин з державними структурами.
  • Ігор Путін – двоюрідний брат очільника Кремля. Бізнесмен, очолює Міжнародний морський порт “Печенга”.
  • Михайло Путін – родич російського президента. Бізнесмен. Заступник голови правління СОГАЗ – страхової компанії. Заступник голови правління “Газпрому”.
  • Роман Путін – двоюрідний брат очільника Кремля. Чоловік завжди хизувався своїми родинними зв’язками та стверджував, що саме це дозволило його компанії “Путін Консалтинг” допомагати іноземним інвесторам.
  • Михайло Шеломов – двоюрідний брат Путіна. Бізнесмен. Саме його компанія ТОВ “Акцепт” ділить співробітників з фірмою, яка по документах є власницею “Палацу Путіна”. Окрім того, Шеломов є акціонером банку “Росія” – тісно пов’язаним з Кремлем.
  • Олександр Плехов – друг Путіна. Отримував від цих взаємин вагому вигоду. Його компанія Vital Development “славилася” значним заступництвом держави.
  • Михайло Клішин – член Ради директорів СОГАЗ, виконавчий директор банку “Росія”.
  • Володимир Колбін – син друга дитинства Путіна. Отримував від російського уряду підтримку на посаді гендиректора ТОВ “Геленджицький морський порт”.