Служба безпеки має перевірити всіх нардепів, які голосували за ратифікацію так званих Харківських угод. Проблеми через них можуть бути у відомого діяча, який вирішив стати ректором.

Мовиться про Володимира Литвина, який увійшов в історію української політики, як приклад небаченого пристосуванства. Таку думку у своєму блозі “Право на правду” висловив журналіст та ведучий Дмитро Гнап.

Журналіст пояснив, що депутатів, які голосувала за так звані Харківські угоди можуть звинуватити у державній зраді.

Водночас Дмитро Гнап зауважив, що нещодавно Володимир Литвин заявив про своє бажання очолити Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

Це, за словами ведучого, обурило багатьох випускників та студентів, зважаючи на роль Литвина у становленні режиму Леоніда Кучми та режиму президента-втікача Віктора Януковича.

“Але, минуле може наздогнати Литвина, і замість того, щоб ходити на роботу у найбільший виш країни, він може теж ходити на допити у Службу Безпеки”, – вважає Дмитро Гнап.

Раніше Служба безпеки України розпочала досудове розслідування щодо обставин підписання та ратифікації Верховною Радою 2010 року угоди щодо перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України.

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

“Головне слідче управління Служби безпеки України розпочало досудове розслідування за фактом вчинення державної зради у період з 2008 по 2010 роки. Кримінальне провадження відкрито щодо службових осіб органів державної влади”, – ідеться в повідомленні.

Зазначається, що слідчі досліджують, зокрема, обставини підготовки та підписання 21 квітня 2010 року Угоди між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту РФ на території України до 2042 року, дотримання регламенту та процедур під час її затвердження народними депутатами.

За попередніми даними слідства, підписання цього документа призвело до збільшення кількості особового складу військових формувань та спецслужб РФ, причетних до окупації території АР Крим.

В СБУ додали, що з метою всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження проводяться відповідні слідчі та процесуальні дії.

Нагадаємо, що Рада національної безпеки і оборони на засіданні 11 березня доручила Службі безпеки України вивчити обставини голосування народних депутатів шостого скликання за Харківські угоди та у разі підтвердження наявності ознак державної зради – порушити проти них кримінальні справи за ст. 111 Кримінального кодексу України.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.