Служба безпеки України викрила протиправну діяльність посадовців Одеської філії державного підприємства, що входить до сфери управління Міністерства інфраструктури України. Будівельно-технічна експертиза засвідчила, що внаслідок протиправних дій державі було завдано збитки на понад 10 млн грн.

За даними слідства, посадовці державного підприємства з обслуговування автотранспортних засобів, зловживаючи службовим становищем, неправомірно передали місцевим підприємцям понад 1000 квадратних метрів офісних та складських приміщень.

Фактично підприємці два роки використовували ці площі для ведення «бізнесу», але оплата за орендну йшла не в дохід держави, а напряму посадовцям цього держпідприємства.

Наразі колишньому виконуючому обов’язки директора філії повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України.

Триває слідство у кримінальному провадженні за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна чи заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 1 ст. 364 (зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми) Кримінального кодексу України для встановлення всіх причетних до протиправної діяльності осіб.

Заходи із викриття та документування оборудки проводило УСБУ в Одеській області за процесуального керівництва Одеської обласної прокуратури.

Більше того, проблеми з розподілом території та зловживанням щодо цього торкнулись і Львівщини.

Нещодавно СБУ блокувала незаконне заволодіння землею військового містечка у Львівській області. Начальник квартирно-експлуатаційного відділу (КЕВ) Міноборони разом зі спільниками організував протиправне відчуження 1,5 га ділянок у смт Брюховичі. За оцінками експертів, від цього держава зазнала понад 20 млн грн збитків.

За повідомленнями пресцентру, Слідством встановлено, що користуючись своїм службовим становищем посадовець систематично фальсифікував документи. Під час погодження акту земельної ділянки зловмисник вносив недостовірні дані про розміщення межових знаків охоронної смуги. Такими незаконними маніпуляціями він вилучав землі із власності Міністерства оборони.

Потім «робота» переходила до його спільника, депутата сільради-члена земельної комісії. Посадовець сприяв, аби за рішенням Брюховицької селищної ради незаконно відчужені землі потрапляли на баланс громади.

Згодом на захоплені площі ділки виготовляли фіктивне право власності, оформлюючи на підставних осіб, і продавали за ціною приблизно 5-9 тисяч доларів США за «сотку» (0,01 га).

У межах розпочатого кримінального провадження начальнику КЕВ м. Львів повідомлено про підозру у вчиненні злочину за ст. 426-1 (перевищення військовою особою влади чи службових повноважень) Кримінального кодексу України.

Надалі тривають слідчо-оперативні дії для встановлення і притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до оборудки.

Махінації з територіями реконструкції декількох важливих інфраструктурних об’єктів зачепили також Полтавщину.

Відомство Служби безпеки викрило нанесення мільйонних збитків державному бюджету. Кошти були виділені з Державного фонду регіонального розвитку на реконструкцію важливих інфраструктурних об’єктів Полтавщини.

За попередньою версією слідства, службові особи однієї з об’єднаних територіальних громад (ОТГ) регіону уклали договір на проведення ремонтно-будівельних робіт спортивного комплексу. Загальна вартість договору становила 37 млн грн.

За результатами виконаних робіт, підрядником було складено відповідні акти, до яких включили обладнання й матеріальні цінності, що фактично не поставляли. Службові особи ОТГ ці акти виконаних робіт прийняли та оплатили в повному обсязі.

Слідчі відразу провели експертизу, котра і підтвердила факт завищення вартості вказаних ремонтно-будівельних робіт і встановила, що сума збитків становить більше ніж 2 млн грн.

Очільнику громади повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України.