СБУ заблокувала діяльність величезної агентурної мережі ФСБ Росії, яка діяла у Херсонській області. Організатором мережі був колишній співробітник Служби безпеки України.

За даними слідства, організатор мережі звільнився з СБУ у 2014 році. Коли він їхав у Росію, його завербували співробітники ФСБ.

Згідно з завданням росіян, колишній СБУшник створив розгалужену агентурно-інформаторську мережу. До неї він залучив широке коло посадовців:

  • співробітника СБУ в Херсонській області;
  • місцевого прокурора;
  • поліцейського;
  • посадовця Державної служби з надзвичайних ситуацій;
  • колишнього посадовця облдержадміністрації.

Московським куратором мережі є кадровий офіцер ФСБ Віталій Король, який спеціалізується на Україні. У 2015 – 2016 роках він перебував на тимчасово окупованому Донбасі у складі ротаційної оперативної групи ФСБ під позивним “Мангуст”.

Оперативники та слідчі СБУ задокументували численні факти збору та передачі інформації через заздалегідь відпрацьовані ФСБ РФ закриті канали електронного зв’язку.

Російську спецслужбу цікавила інформація з обмеженим доступом, яка стосувалася діяльності та особового складу регіонального управління СБУ, дані про регіональні правоохоронні структури, військові підрозділи та органи місцевого самоврядування.

За передану інформацію резидент отримував від російської спецслужби щомісячну грошову винагороду.

За результатами обшуків у затриманих правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку та засоби зв’язку з представниками ФСБ РФ, російську символіку, а також значні грошові кошти в іноземній валюті: долари США, Євро та російські рублі (сума не вказується –ред.)

Наразі резидента ФСБ РФ та його агента з числа співробітників СБУ затримали. Їм оголошено про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111 “державна зрада” КК України. Вирішується питання про обрання запобіжного заходу.

Стосовно інших членів мережі тривають невідкладні слідчі дії, за результатами яких будуть прийняті відповідні процесуальні рішення, зазначають в СБУ.