Урсула фон дер Ляєн заявила, що Україна повинна стати членом ЄС.

Глава Єврокомісії вважає, що Європа повинна зробити все можливе, щоб допомогти Україні вступити до блоку, зберігаючи при цьому виконання всіх стандартів та вимог.

Це є моральним обов’язком представників ЄС. Про це заявила глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн на форумі глобальної безпеки GLOBSEC 2022.

“Це не тільки наш стратегічний інтерес, а й моральний обов’язок зробити можливим вступ України до ЄС”, – сказала Урсула фон дер Ляєн.

Фон дер Ляєн заявила, що Євросоюз зобов’язаний підтримати Україну на шляху до ЄС, назвавши це його “історичною відповідальністю”.

“Українці борються так мужньо, тому що вони точно знають, яке майбутнє вони хочуть. Майбутнє вільного та відкритого суспільства, що належить до спільної демократичної спільноти. Вони хочуть приєднатися до ЄС. Ми чули це знову і знову. Я вважаю, що це не тільки наш стратегічний інтерес, а наш моральний обов’язок – уможливити їхнє членство у ЄС та прокласти їм шлях до нашого Союзу”, – заявила глава Єврокомісії.

Вона наполягла, щоб інвестиції ЄС в Україну мають йти на проведення реформ, а сама Україна повинна виконати всі необхідні умови для вступу, а також відповідати стандартам.

Глава Єврокомісії заявила, що планується створити єдину платформу для відновлення України, яка об’єднає ініціативи та фінансову підтримку від США, МВФ, Світового банку, ОЕСР, G20 та окремих країн.

Зазначимо, що лідери Європейського Союзу підтверджують готовність розглянути на своєму наступному саміті, запланованому на червень, заявку України на членство у ЄС.

Про це йдеться у висновках Європейської Ради стосовно України.

“Європейська рада бере до відома підготовку висновків Комісії із заявки на членство в ЄС України, а також Республіки Молдова та Грузії та повернеться до цього питання на своєму червневому засіданні”, – йдеться в документі.

Також, Президент України Володимир Зеленський наголосив, що Україна має всі шанси щодо швидкого вступу до Євросоюзу. Про це він розказав у інтерв’ю проекту Nieuwsuur нідерландського каналу NOS.

“Я чув про окупацію України Путіним за три дні. Чув це від багатьох представників країн ЄС. І не лише ЄС. І було багато телефонних дзвінків, що за три дні вас вб’ють. Чув багато, що треба евакуювати родину з Києва. Чув, що ти маєш зробити це, ти сильний, але маєш бути не в Україні. Я чув багато, але вірю у факти – у факт, що ми зараз спілкуємося в Києві”, – наголосив президент.