Офіс генерального прокурора України готує документи на екстрадицію проросійського блогера Анатолія Шарія з Іспанії.

Про це повідомив у Telegram колишній нардеп Сергій Лещенко з посиланням на свої джерела. За його словами, також ОГП планує оголосити блогера в міжнародний розшук.

“Як повідомляють наші інсайдери, Офіс генпрокурора готує документи на екстрадицію Анатолія Шарія з Іспанії, а також оголошення його в розшук по лінії Інтерполу”, – написав Лещенко.

Водночас сам Шарій заявив PavlovskyNews, що його не зможуть екстрадувати до України через справу про державну зраду.

Також блогер вважає, що його YouTube-канал можуть заблокувати, тому що він зареєстрований в Україні.

Як відомо, служба безпеки України оголосила про підозру у вчиненні злочину Шарію. Йому інкримінують ч. 1 ст. 111 (Державна зрада) і ч. 1 ст. 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) КК.

За даними слідства, блогер здійснював протиправну діяльність на шкоду національній безпеці держави в інформаційній сфері. Також Шарія підозрюють у тому, що він діяв на замовлення іноземних структур.

СБУ оголосила про підозру Шарію: що треба розуміти

До питання про перспективи партії, неофіційному лідеру якої було оголошено про підозру щодо державної зради:

Стаття 37 Конституції України: “Утворення і діяльність політичних партій та громадських організацій, програмні цілі або дії яких спрямовані на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, пропаганду війни, насильства, на розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, здоров’я населення, забороняються.

ЗУ “Про політичні партії” передбачає, що в судовому порядку Мінюст може ініціювати заборону політичної партії у випадку порушення вимог щодо її діяльності, встановлених Конституцією України.

Анатолій Шарій формально не очолює юридичну особу названої на його честь політичної партії, а вручення підозри не є тим самим, що і обвинувачувальний вирок.

Відповідно, на запитання журналістів, які вже почали надходити та громадськості, автоматичне припинення діяльності партії не може бути наслідком дій окремого її члена, лідера, навіть керівника. В поза судовому порядку ліквідацію структури через вручення підозри її лідеру навіть щодо серйозного злочину не передбачено законодавством.

Натомість, будемо слідкувати за подіями.