Економічний аудит і в цілому нова Національна економічна стратегія дуже важливі для роботи бізнесу і для залучення інвестицій. Прийняті в майбутньому документи будуть орієнтиром для України в розвитку бізнесу.

Про це повідомляє OBOZREVATEL з посиланням на виконавчого директора Європейської бізнес асоціації Анну Дерев’янко.

“Важливо, що на етапі напрацювання, бізнес був активно залучений до цих процесів і голос бізнесу чують. Адже раніше були випадки, коли глобальні державні документи створювалися без участі представників бізнес спільноти. В подальшому, звичайно, не можна обмежуватися просто створенням і написанням аудиту та Національної економічної стратегії. Після презентації тепер важливо реалізувати і належним чином імплементувати всі напрацювання “, – сказала Ганна Дерев’янко.

Представляючи Національний економічний аудит держави Президента України Володимир Зеленський заявив наступне:

«На основі результатів аудиту сьогодні уряд представить основні вектори розвитку української економіки до 2030 року. Ми будемо чітко розуміти, куди і для чого рухатися наша економіка. Для того, щоб постійно рости, реалізувати вже існуючий потенціал і створювати нові проривні ідеї, які не наздоганяли б, а були на кілька кроків попереду », – зазначив Зеленський.

За його словами, це важливі, але далеко не останні кроки.

«На основі аудиту та векторів ми очікуємо появу Національної економічної стратегії до 2030 року. Знаю, що уряд вже почав над цим активно працювати, залучаючи багатьох експертів, представників бізнесу, громадськості, міжнародних аналітиків і вчених. Хочу звернути увагу, що це – найважливіший документ. Стратегія повинна стати не декларацією, необов’язковою для виконання, а головним планом і дорожньою картою для всіх гілок влади в Україні. Вона повинна отримати широке схвалення громадян і бути свого роду економічною конституцією України, великий національною ідеєю », – розповів глава держави.

Відзначимо, що під час презентації результатів економічного аудиту держави прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що середня зарплата в Україні до 2030 року складе майже $ 900 (25 000 гривень за курсом – Ред.), а пенсія – близько $ 300 (8 400 гривень) .

Глава уряду заявив, що збільшити зарплати і пенсії Україні дозволить подвійне зростання ВВП, яке очікується протягом наступних 10 років. Тільки ринок землі за цей період, за його словами, може принести країні $ 85 млрд додаткового ВВП. Середня вартість землі, за підрахунками прем’єра виросте в п’ять разів за 1 гектар.

“Таке зростання може бути – і світовий досвід тому підтвердження”, – сказав Шмигаль.

За його словами, при такому прогнозі, в Україні середня зарплата збільшиться до $ 890 доларів на місяць, а пенсія до $ 288 доларів.

Нагадаємо, презентація економічного аудиту країни і Векторів економічного розвитку до 2030 року відбулася в п’ятницю, 6 листопада. У події взяли участь президент України Володимир Зеленський, прем’єр-міністр Денис Шмигаль, голова Верховної Ради Дмитро Разумков, перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук, представники бізнесу, вчені та інші.