В рамках виплати одноразової допомоги в 8 тис грн для підприємців і найманих працівників держава вже виплатила 3,6 млрд грн.

Про це повідомив в Facebook прем’єр Денис Шмигаль.

“31 грудня завершилося прийом заявок на отримання 8 тис грн одноразової допомоги для тих людей, чия господарська діяльність страждає внаслідок карантину. Всього для отримання такої допомоги звернулося понад 480 000 осіб.

На сьогодні Пенсійним фондом уже профінансовано майже 456 000 заявок. Зараз кошти не перераховані в основному тим, хто зареєструвався в останні дні минулого року. Можу запевнити, що ці громадяни отримають належну їм допомогу протягом першої половини січня “, – написав глава уряду.

Шмигаль нагадав, що ФОПи першої групи звільнені від обчислення і сплати ЄСВ за себе на період з 1 грудня 2020 по 31 травня 2021 року.

“Підтримка мікропідприємництва і збереження робочих місць – пріоритетна політика уряду, і програми підтримки МСБ це яскраво демонструють”, – додав Шмигаль.

Відзначимо, що під час традиційного селекторної наради в понеділок, Шмигаль також повідомив наступне.

“За 456 тисяч заяв було перераховано кошти в обсязі 3,64 млрд гривень. Зараз кошти не перераховано в основному тим одержувачам, які вирушили на отримання допомоги в останні дні минулого року. Можу запевнити, що ці громадяни отримають допомогу протягом першої половини січня” , – повідомив прем’єр.

За словами віце-прем’єр-міністра – міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, певну кількість компаній боїться податкових перевірок після отримання матеріальної допомоги.

У свою чергу президент Володимир Зеленський запропонував використовувати цю ситуацію для поліпшення відносин між державою і бізнесом, інформують в прес-службі.

“Пропоную керівництву Міністерства фінансів і Державної податкової служби подумати над тим, як зробити підхід до компаній, які зареєструвалися на отримання допомоги, максимально публічним і лояльним. Вони повинні знати, що держава підтримує прозорий бізнес”, – сказав він.