17 листопада український парламент неочікувано для всіх провалив голосування за скасування карантину вихідного дня. Варто звернути увагу на те, що це сталося попри те, що більшість фракцій жорстко розкритикували рішення Кабінету міністрів про локдаун вікенду.
Політичний експерт Володимир Фесенко запевнив, що у законопроєкті парламенту не було альтернативи. Окрім того, він наголосив, що скасувати карантин вихідного дня не означає розв’язати проблему. На переконання політолога, якщо нічого не робити, то на нашу країну чекає гуманітарна та медична катастрофа.
Своєю думкою він поділився в ефірі “24 каналу”.
“Повний локдаун неминучий. Він буде не таким довгим як навесні, скоріш за все, декілька тижнів. Але якщо ми вийдемо за рубіж понад 15 тисяч хворих за добу, то локдаун буде питанням часу”, – наголосив Володимир Фесенко.
Однак, як стверджує політичний експерт, жоден обмежувальний захід зараз не зможе зупинити пандемію повністю. Якщо запровадити локдаун на 2 місяці, то він вб’є економіку нашої країни. Володимир Фесенко також звернув увагу на те, що критики карантину вихідного дня наразі пропонують 2 альтернативи:
- жодних обмежень
- нічого не робити; повний локдаун.
За словами політолога, карантин вихідного дня є м’яким компромісом цих альтернатив.
“Немає позитивного рішення. Будь-який вибір – це вибір з більшого чи меншого зла”, – підкреслив фахівець.
Володимир Фесенко не забув згадати про те, що проти карантину виступають кандидати в мери перед другим туром виборів. Як стверджує експерт,їм це не є вигідно, оскільки локдаун стосуватиметься місцевого бізнесу, який є джерело податків для бюджету. Ба більше, ні для кого не секрет, що доволі часто саме місцевий бізнес є спонсором виборчої кампанії мера.
Раніше повідомлялось, що Кабінет міністрів робить усе можливе, аби запобігти початку “повного локдауну” медичної системи, коли місць у лікарнях може не залишитись.
Міністр українського уряду Олег Немчінов попереджає, що це може статися, якщо КМУ доведеться скасувати карантин вихідного дня, як цього вимагають українські підприємці, а також парламент.
“РНБО озвучила, що якщо ми не здійснимо ці заходи, ми вийдемо на грудень на 20 – 25 тисяч випадків (інфікування – ред.) на день. Мета – розірвати цей ланцюжок і зменшити хоча б у два рази показники від тих, які є зараз”, – підкреслив міністр Кабінету міністрів.
Окрім того, Олег Немчінов звернув увагу на те, що без карантину система охорони здоров’я може зазнати краху.
“Якщо ми цього робити не будемо (жити в умовах карантину ), у нас система охорони здоров’я просто ляже зимою, як ми бачили в окремих європейських країнах навесні”, – попередив представник українського уряду.