Президент України Володимир Зеленський підписав Указ № 412/2020 «Деякі питання оптимізації переліку об’єктів державної власності, що забезпечують діяльність Президента України», яким передав державне підприємство «Житомирський лікеро-горілчаний завод» в управління Фонду державного майна України для подальшої приватизації підприємства.

Про це повідомляє Офіс президента.

Як зазначається в документі, такий крок здійснено з метою оптимізації переліку об’єктів державної власності, які перебувають в управлінні Державного управління справами, однак не використовуються для забезпечення діяльності Президента України.

Оскільки Житомирський лікеро-горілчаний завод є таким об’єктом, Глава держави підтримав пропозицію ДУС про його передачу в управління Фонду державного майна України для подальшої приватизації.

Очікується, що результатом реалізації цього кроку буде збільшення надходжень до Державного бюджету України.

У найближчі роки велика приватизація повинна забезпечити до держбюджету України $ 1 млрд. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду.

“У нас також великі очікування від великої приватизації, яка повинна в найближчі роки принести в бюджет близько $ 1 млрд”, – сказав прем’єр.

Велика приватизація була однією з обіцянок, даних Україною МВФ. До кінця року Фонд держмайна повинен оголосити два тендери з продажу хоча б двох великих держкомпаній. Ще три повинні вийти на продаж в першому півріччі 2021-го. Йдеться про Одеський припортовий завод, Центренерго, підприємстві Електроважмаш, Вугільної компанії Краснолиманська, Президент-Готелі та титанові компанії ОГХК.