Помічник Медведчука Дмитро Дорошенко, який фігурує на записах злитих нещодавно розмов, напав на журналістів програми “Схеми”. Йдеться про події трирічної давнини, у яких сам Дорошенко себе винним не визнає.

Про це повідомляє “Радіо Свобода”.

Із сюжету та записів випливає, що в травні – червні 2014 року помічник Віктора Медведчука на Донбасі Дмитро Дорошенко з “Українського вибору”, оцінював готовність ватажків вести із Медведчуком переговори.

Медведчук переказував йому умови, на які готова йти українська сторона у переговорах. Йшлося про дострокові місцеві вибори, коридор для російських найманців і навіть погодження губернатора з “молодими республіками”. Усі ці тези Дорошенко мав переказувати російським найманцям.

Як повідомляють журналісти програми “Схеми”, Дорошенко – один із тих, хто увечері 7 листопада 2017 року напав на знімальну групу біля VIP-терміналу аеропорту “Київ”. Тоді журналісти знімали розслідування про прямі перельоти Віктора Медведчука до Москви.

Охоронці політика, в масках і балаклавах, побачивши знімальну групу, накинулися на журналіста Михайла Ткача і оператора Кирила Лазаревича.

Дмитро Дорошенко – єдиний з нападників, кого слідство змогло ідентифікувати та висунути обвинувачення. Відтоді його справа передана до суду, де вона розглядається понад 3 роки.

Засідання, призначене на 17 травня, в якому мали вкотре допитати Ткача і Лазаревича не відбулось, оскільки обвинувачений Дорошенко прийшов без адвокатів. Свою провину він не визнає.

Нагадаємо, Віктору Медведчуку, нині – голові полтіради партії «Опозиційна платформа – За життя», 12 травня повідомили про підозру у державній зраді та порушенні звичаїв війни. Його однопартієць Тарас Козак, якому генеральна прокурорка Ірина Венедіктова підписала аналогічну підозру, наразі перебуває за межами України.

13 травня Печерський районний суд Києва відправив Медведчука під цілодобовий домашній арешт до 9 липня. Прокурори просили взяти політика під варту до 10 липня з альтернативою внесення застави у 300 мільйонів 930 тисяч гривень. 14 травня Нацполіція повідомила, що на народного депутата вдягнули електронний браслет.

Офіційно інкриміновані Вікторові Медведчуку факти були вперше оприлюднені у журналістському розслідуванні «Схем» у жовтні 2018 року.

19 лютого РНБО запровадила санкції проти Віктора Медведчука, які ввів у дію указом президент Володимир Зеленський. Раніше також санкції запровадили проти колеги Медведчука по фракції Тараса Козака і телеканалів «112 Україна», ZIK та NewsOne, які йому належать. У партії ОПЗЖ назвали санкції «репресіями» і «знищенням демократії».