Віце-прем’єр-міністр України, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій республіки Олексій Резніков відвідав Вашингтон з робочим візитом.

Олексій Резніков зустрівся з директором Ради національної безпеки США з питань Східної Європи та Кавказу Крісом Смітом. Віце-прем’єр-міністр України обговорив з американським політиком підготовку до переговорів Джо Байдена і Володимира Зеленського.

У ході зустрічі український віце-прем’єр озвучив пропозиції щодо долучення Сполучених Штатів до переговорного процесу щодо Донбасу й активізації відповідних дипломатичних процесів, повідомили в Мінреінтеграціі в четвер, 12 серпня.

Співрозмовники також обговорили підготовку візиту президента України Володимира Зеленського до США.

Кріс Сміт запевнив Рєзнікова, що Вашингтон підтримує українську ініціативу «Кримська платформа», а також наголосив на важливості співпраці держав в рамках Стратегічного партнерства Україна-США.

Відомо, що Олексій Резніков заявив про можливість розміщення військ США на території України для забезпечення додаткових гарантій безпеки.

Володимир Зеленський пропонував розширити нормандський формат за рахунок США ще в 2019 році. Тоді у Вашингтоні відзначили, що залучення нових учасників до переговорного процесу вимагає згоди всіх лідерів нормандської четвірки.

Франція висловилася за підтримку діалогу з Вашингтоном сотосовно Донбасу, але категорично проти участі США в «нормандському форматі». У Росії заявили, що бажання України залучити США до нормандських переговорів начебито можна вважати спробою відійти від Мінського формату.

Однак після саміту президентів Росії і США в Женеві Москва змінила точку зору.