Військово-повітряні сили США взяли під повний контроль окупований російськими військами Крим. Про це інформує тематичне видання Український мілітарний портал.

За наявною інформацією, з початку поточного тижня сили Сполучених Штатів активно патрулювали зону навколо окупованого Криму, організувавши “повітряне кільце” над півостровом.

Сьогодні Військово-повітряні сили США відправили для патрулювання у Чорному морі вздовж узбережжя окупованого Росією Кримського півострова літак радіоелектронної розвідки Boeing RC-135V. – ідеться в повідомлені.

Після входження в акваторію Чорного моря літак здійснив дозаправку у повітрі за допомогою іншого літака ВПС США – американського реактивного багатофункціонального військово-транспортного судна, який прибув з авіабази Мілденхолл у Великій Британії та розпочав патрулювання поблизу Криму:

Boeing RC-135V базується на авіабазі Суда Бей, яка розташована на острові Крит. Звідки він вилетів та по прибуттю в акваторію Чорного моря о 7:35 здійснив дозаправку у повітрі з літака Boeing KC-135R ВПС США після чого розпочав патрулювання.

Boeing RC-135 — сімейство великих розвідувальних літаків, які використовуються ВПС США та Королівськими ВПС Великої Британії для збору, обробки та передавання розвідувальної інформації.

Варто додати, що також 24 квітня після завершення патрулювання на Донбасі безпілотний літальний апарат RQ-4B-30 Global Hawk Військово-повітряних сил США провів політ вздовж узбережжя окупованого Кримського півострова:

Це стратегічний розвідувальний безпілотний літальний апарат. Перший політ здійснив 28 лютого 1998 року з авіабази Військово-повітряні сили США в Каліфорнії. Перший апарат Global Hawk був переданий військово-морським силам США в 2004 році та приступив до виконання бойових завдань в березні 2006 року.

Окрім нього 23 квітня в акваторії Чорного моря працював американський протичовновий літак P-8A Poseidon Військово-морських сил США, що зосередився на роботі поблизу російської військово-морської бази в Новоросійську та окупованому Севастополі.

Boeing P-8A – патрульний протичовновий літак, який призначений для виявлення та знищення підводних човнів противника в районах патрулювання. Також він може здійснювати розвідку та брати участь в протикорабельних та рятувальних операціях.