У “Слузі народу” всенародне опитування 25 жовтня називають чимось схожим на екзитпол. Так, лідер політсили Олександр Корнієнко вважає, що його результати є дуже важливим політичним аргументом для президента і прийняття його майбутніх рішень.

Ці “аргументи” є важливими й для імплементації певних позицій. Про це Олександр Корнієнко розповів в інтерв’ю “Новому времени”.

“Це – дуже важливі додаткові політичні аргументи при імплементації деяких позицій, які вже можна імплементувати хоч завтра або наступного тижня. Я, зокрема, маю на увазі скорочення складу Верховної Ради до 300 депутатів”,– уточнив він.

Також парламентар вважає, що результати опитування є корисним в дипломатії президента.

“Зрозуміло, що юридичні наслідки там відсутні, але є наслідки політичні, вони обов’язково будуть. На мою думку, одним з головних політичних наслідків буде те, що в цьому опитуванні взяли участь близько 5 мільйонів українців – половина з тих, хто прийшов на дільниці. Цим опитуванням і великою участю людей в ньому ми показали, що в Україні дуже великі перспективи народовладдя та референдумів”, – додав він.

Корнієнко також уточнив, що проведення всенародного опитування коштувало близько 30 мільйонів гривень.

Відмітимо, що серед тем, які Володимир Зеленський виніс на всеукраїнське опитування 25 жовтня, було питання про Будапештський меморандум. У такий спосіб президент хотів вивести розмову про гарантії безпеки для України на новий рівень.

А саме про те, як такі гарантії повинні бути надані та які інструменти для цього потрібно застосувати. Про це повідомив очільник МЗС Дмитро Кулеба.

За словами міністра, членство в НАТО може стати найкращою гарантією безпеки для України. Проте процес отримання такого статусу займе ще певний час.

“Ми повинні йти шляхом євроатлантичної інтеграції, а також зміцнювати ЗСУ. Проте паралельно маємо вибудовувати союзи та альянси, які робитимуть нас сильнішими”, – наголосив Кулеба.

Й навів у приклад підсумки візиту Зеленського до Британії: про що домовились сторони до Великої Британії. Там глава держави домовлявся про додаткові ресурси на зміцнення українського флоту. Також Кулеба пригадав домовленості з президентом Туреччини про розвиток військово-технічного співробітництва.

“Не варто дивитися на це лінійно: сіли, підписали документ і маємо гарантії. Реальні гарантії – це коли у тебе є міцні збройні сили, стійке суспільство, а також потужні союзники”, – підсумував глава МЗС.