Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив про те, що готовий допомогти британській стороні виробляти вакцину від коронавірусу. Глава МОЗ зазначив це під час зустрічі з послом Великобританії.

Деталі зустрічі Максим Степанов повідомив в своєму Фейсбуці.

“Провів зустріч з послом Великобританії в Україні пані Меліндой Сіммонс. Обговорили, зокрема, подальшу стратегію щодо забезпечення медичної допомоги в разі погіршення епідемічної ситуації в Україні, потенційне посилення карантинних заходів та питання розробки української вакцини проти COVID-19”, – зазначено в повідомленні.

За словами Степанова, МОЗ на постійному зв’язку з компанією AstraZeneca, що розробляє вакцину від коронавірусу разом з Оксфордським університетом. Примітно, що препарат незабаром може бути запущений в серійне виробництво.

“Ми також розглядаємо можливість включити українські потужності до виробництва цієї вакцини. Наша країна розраховує отримати її однією з перших”, – додав він.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що Україна підписала угоду з Всесвітньою організацією охорони здоров’я про співпрацю. Договір розрахований на 2 роки. Підписання відбулося одночасно і в Києві і в Копенгагені в онлайн режимі.

“Підписали дворічну угоду про співпрацю між Україною і Всесвітньою організацією охорони здоров’я здоров’я. Ця угода визначає чітку дорожню карту нашої подальшої спільної роботи, зокрема, рішення таких викликів сучасності, як поки надмірно висока захворюваність серцево-судинними хворобами, діабетом і туберкульозом в Україні”, – пояснив глава МОЗ.