Багато хто задається питанням: якщо Петро Порошенко вважає записи з Медведчуком фальшивкою або обманом, чому Порошенко не подає в суд на Дениса Бігус, як це він недавно зробив з Дмитром Гордоном.

Про це пише у своєму телеграм каналі журналіст Сергій Лещенко.

Тому що з Бігусом треба буде судитися в Подільському районним суді, а там в Порошенка є тільки один надійний суддя – Гребенюк. Він винісши свавільне рішення в інтересах Гладковського, яке стало підставою для включення Бігуса в базу “Миротворець”. Це рішення вже давно скасовано в апеляції, але Бігуса з “миротворців” не видаляють, що вказує на зрежисований характер цих дій.

Тепер, якщо Порошенко вирішить судитися з Бігусом, і після історії з Гладковським до судді Гребенюку потрапить ще й позов Порошенка, це буде пастка. Рішення Гребенюка на користь Порошенка буде виглядати одіозно і ще раз підтвердить його ангажованість. І воно буде скасовано в апеляції, як це відбувається з іншими рішеннями Гребенюка проти журналістів. А рішення суду проти Порошенка не влаштує самого Порошенка.

Порошенко боїться чесного змагального процесу в суді, тому ходить по ефірах свого телеканалу і називає записи заказухою, але в суд не подає.

Відзначимо, що за останніх кілька місяців команда екс-президента Петра Порошенка допустила низку медійних проколів, які явно не додали йому рейтингу. Втім, головні проблеми у “опозиціонера №1”, схоже, тільки починаються. Чи зможе лідер “Європейської солідарності” зі своїм оточенням знову поборотися за президентське крісло, чи поступово скотиться у маргинес, розбирались журналісти видання “Апостроф”.

На думку політолога Володимира Фесенка, слабка робота піар-команди Порошенка стали приводом для іронії, але до великих іміджевих втрат поки не призвели.

“Специфіка електорату Порошенка, як зараз відзначають багато експертів, це певне сектантство, ці люди не сприймають негативну інформацію. Навіть записи Медведчука не завдали відчутного удару”, – говорить Фесенко.

Разом з тим, експерт відзначає, що розслідування Бігуса могло вплинути на тих, хто голосував не стільки за Порошенка, стільки проти Зеленського і тепер відчуває не дуже приємні емоції по відношенню до колишнього голови держави. Для уникнення незручних тем і відбивання медіа-атак Порошенко робить ставку на швидкість.

У свою чергу, на думку політтехнолога Сергія Гайдая, основна проблема Порошенка – в його стилі життя, який разюче відрізняється від пафосних слів.

Образ, який обрав Петро Олексійович, абсолютно дисонує з тим, як він живе. Тут ніякі фахівці з піару та медіа не допоможуть, тому що, як би вони не створювали образ головного патріота, рано чи пізно буде вилазити “труба Медведчука”, домовленості з Путіним, його корупційні зв’язки. Подвійне дно Порошенка вилазить, і приховати його неможливо. Особливо, коли проходить якийсь час, губляться інструменти влади і починають вилазити плівки, записи і все інше”, – говорить Гайдай.

Команда Зеленського приготувала по Петру Порошенку ще один удар – це антиолігархічний закон. Публічна критика цього документа з боку “Євросолідарності” знову-таки не додає їй підтримки серед широких верств населення.

Все це дає підстави говорити про те, що ми вже найближчим часом можемо стати свідками боротьби за звання не просто лідера опозиційних сил, але й кандидата на друге місце в президентському рейтингу. До слова, його перший номер – Володимир Зеленський – зараз активно нарощує свою аудиторію в електоральних вотчинах Порошенка на Заході і в Центрі України.

Ключова ж проблема п’ятого президента полягає в тому, що всі його меседжі спрямовані на його ж базовий електорат, для якого сумнівної якості креатив команди Петра Олексійовича все ще “заходить”. Але цим величезний антирейтинг не переб’єш. А саме він – міна уповільненої дії для політичного майбутнього “головного опозиціонера” країни і його надій знову опинитися на Банковій.