Під Верховною Радою 17 грудня спалахнули сутички. У Міністерстві внутрішніх справ України повідомили про постраждалу.
Сутички спалахнули між підприємцями та силовиками. Про це у відомстві повідомили орієнтовно о 14:14 годині 17 грудня.
Як пише 24 канал, у відомстві розповіли, що під час мітингу деякі учасники вдалися до протиправних дій. Зокрема, вони блокували підходи до Верховної Ради України та кидати піротехнічні засоби.
“Внаслідок вибуху петарди травмувалася жінка учасниця акції. Наразі лікарі на місці надають потерпілій необхідну медичну допомогу”,– повідомили у відомстві.
Поки ще невідомо, який саме стан жінки та які травми вона отримала. Проте у відомстві розповіли, що поліція та нацгвардійці забезпечують спокій, а також правопорядок. Все для того, щоб не допустити порушень громадського порядку біля парламенту. Також правоохоронці закликають мітингарів дотримуватися заявленого мирного формату проведення акції.
“Поліцейські негайно реагуватимуть на будь-які правопорушення та притягуватимуть винних до відповідальності”, – розповіли в МВС.
Учасників акції закликали не вдаватись до провокацій та не порушувати громадський порядок.
Що відомо про сутички та мітинг підприємців під Верховною Радою
17 грудня мітингувальники прийшли під Верховну Раду. Згодом між підприємцями та силовиками сталася сутички. Виникли вони тому, що учасники акції хотіли перекрити рух вулицею Грушевського та пройтися маршем. Через це поліція почала затримувати протестувальників. Після цього вони розгромили поліцейське авто. Згідно з попередніми даними, на протест вийшло близько тисячі людей.
Мітингувальники вийшли на вулиці через ухвалення законопроєкту №5866-1, спрямованого на захист спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності.
Згідно з ним, мають відновити право ФОПів 1 – 4 груп не застосовувати РРО щодо товарів та послуг, вартість одиниці яких не перевищує 1 мінімальної зарплати. Також пропонується ввести окремі ліміти доходів для ФОПів з найманими працівниками.
Верховна Рада мала розглянути проєкт закону № 6376 про відстрочення застосування касових апаратів малим бізнесом. Його авторами є група народних депутатів з різних партій.
Про це повідомили у телеграм-каналі нардепа від “Слуги народу” Олександра Качури.
За словами Качури, на засіданні розглянуть законопроєкт № 6376. У ньому мовиться про відстрочення застосування касових апаратів малим бізнесом. Його авторами є група народних депутатів з різних партій.
Обґрунтування необхідності змін.
За пояснювальною запискою до законопроєкту, запровадження та подовження карантинних обмежень через COVID-19 ставить перед малим бізнесом складні виклики, які насамперед пов’язані зі збереженням діяльності та наявних робочих місць.
Водночас, подолання негативних наслідків кризи в економіці є одним з пріоритетних завдань держави та вимагає постійного реагування на потреби бізнесу, підтримки та сприяння відновленню його економічної активності. За таких умов виникла необхідність чергового відтермінування строків розширеного застосування касових апаратів фізособами-єдинниками 2 – 4 груп.
Законопроєктом пропонується відтермінувати до 1 січня 2023 року обов’язкове застосування касових апаратів для ФОПів, які є платниками єдиного податку 2 – 4 груп.
Раніше голова комітету ВРУ з податкової політики Данило Гетманцев висловився щодо фіскалізації 2022 року. Він розмістив у соцмережах постзвернення до ФОПів, які вийшли на мітинги за скасування фіскалізації. Він порадив сприйняти кілька даностей, з якими доведеться жити:
- Система фіскалізації набуде чинності з 1 січня 2022 року. Вона проста і дуже доступна.
- Вона не вимагає обліку залишків та приходу товару (крім ювелірки, електроніки, ліків).
- Касові апарати не обов’язково для встановлення у селах та деяких інших випадках, передбачених постановою КМУ №1336.