Україна та США перейшли в режим «човникової дипломатії», щоб прискорити напрацювання рішень щодо стримування агресії РФ.

Це тільки на перший погляд може здаватися, що «рецепт перемоги» простий – дати Україні більше зброї, і санкції проти РФ запровадити як би «наперед», пише телеграм-канал “Вертикаль”.

Реальність трохи інша. Якщо почати «лупити» санкціями за те, що ще не сталося – це вже буде гра за правилами Путіна.

А цикл виробництва та постачання зброї, яка зараз потрібна Україні – ЗРК Patriot наприклад – займає кілька років, а нам така зброя потрібна «на вчора».

Щоб вирішити такі суперечності у системі колективної безпеки, потрібні колективні зусилля, чим зараз і займається найвище військово-політичне керівництво України та США.

Наприклад, учора нашу країну відвідала делегація від Конгресу США на чолі з «демократом» Джейсоном Кроу, яка зустрічалася з Олексієм Резніковим та іншим керівництвом нашого Міноборони.

Резніков останнім часом публічно просить засоби радіоелектронної боротьби та «інформаційної війни», ось конгресмени і приїхали, щоб таємно обговорити, як передати Україні такі системи.

Ну а, своєю чергою, радник президента США Байдена з питань національної безпеки Джейк Салліван активізував контакти з головою ВП Андрієм Єрмаком.

Тут наступна логіка. РФ розгортає військовий тиск проти України та США, щоб нарешті домогтися виконання «Мінських угод» на умовах Кремля.

Салліван саме Єрмака вважає головним каналом комунікації щодо мирного процесу на Сході України. Салліван і Єрмак за завданням Зеленського активізували контакти, щоб напрацювати такий пакет рішень, який не дозволить продавити «Мінськ» на умовах Кремля.

Окрім того, стало відомо, що сенатор-республіканець Тед Круз домігся від демократичної більшості в сенаті США організації голосування щодо його пропозицій стосовно додаткових санкцій проти “Північного потоку-2”, пише видання The Hill.

Згідно з домовленостями, голосування відбудеться вже 2022 року, до 14 січня. Для схвалення пропозицій вони мають отримати підтримку щонайменше 60 із 100 сенаторів. Таким чином, республіканцям, якщо вони захочуть затвердити ці заходи, потрібна буде підтримка щонайменше 10 сенаторів-демократів.

Спостерігачі зазначають, що для демократів це буде непростий вибір, оскільки багато хто з них у сенаті тривалий час закликав до жорстких санкцій проти “Північного потоку-2”. Однак після приходу до влади в США Джозефа Байдена його однопартійцям у сенаті довелося прийняти позицію президента, яка полягає в тому, що ці обмежувальні заходи не повинні негативно впливати на важливого партнера Вашингтона – Німеччину. Круз, у свою чергу, останніми місяцями критикує такий підхід і закликає перейти до масштабних санкцій.

Восени Круз спробував досягти своєї мети разом із сенатором-республіканцем Джимом Рішем: вони внесли поправку, яка передбачає внесення санкцій проти газопроводу до оборонного бюджету США. У результаті ця ініціатива до бюджету не потрапила.

Круз і Ріш вважають за потрібне змусити Білий дім ввести санкції проти компанії Nord Stream 2 AG. Крім того, їхня пропозиція передбачала санкції проти компаній, які беруть участь у тестуванні та процесі сертифікації газопроводу.

Круз у 2021 році блокував у сенаті затвердження кандидатів Держдепу на високі посади, зокрема – послів. Також він блокував призначення Мінфіну США. Круз заявляв, що перестане робити це, якщо сенатори погодяться запровадити санкції проти “Північного потоку-2”.

У рамках домовленості з лідером демократичної більшості Чаком Шумером Круз погодився розблокувати голосування за кількома десятками послів. В обмін він отримав голосування щодо свого проекту.