Перший заступник Міністра внутрішніх справ Євген Єнін розповів, що українські правоохоронці попередили теракт проти керівництва України.

Про це повідомляють на сайті МВС

“Завдяки інформації з наших оперативних джерел вдалося попередити терористичний акт проти керівництва нашої держави. І після перемоги про це можна буде розповісти набагато більше”.

За його словами, громадянське населення сприяє проведенню контрдиверсійних заходів.

Зокрема, йдеться про належне ставлення до тимчасових обмежень, комендантської години та інформування правоохоронців про підозрілих осіб. Єнін додав, що правдивим виявляється лише одне із 10 повідомлень.

Водночас він також закликав українців і надалі інформувати поліцію про підозрілих осіб, не втрачати пильності навіть у населених пунктах, далеких від бойових дій.

Заступник міністра МВС розповів, що правоохоронці створили понад 123 контрдиверсійні групи, до роботи залучено щонайменше 1,5 тисячі осіб. Було затримано та передано СБУ понад 800 осіб, підозрюваних у диверсійно-розвідувальній діяльності. 

На початку вторгнення фіксувалися ДГР із 5-10 осіб, завданням яких було вчинення терактів та диверсій, у тому числі й у центрі столиці.

Надалі більшість диверсантів націлена на коригування вогню, підсвічування позицій розміщення збройних формувань, фіксацію результативності ракетно-артилерійських обстрілів. У виявленні диверсантів, за словами Єніна, одним із дієвих інструментів є служба поліцейських на блокпостах із використанням штучного інтелекту.

Крім того, за допомогою планшетів із відповідним програмним забезпеченням поліцейські протягом кількох хвилин можуть перевірити підозрюваного у всіх базах даних.