Координатора ГО “Патріоти – За життя” Олега Ширяєва підозрюють у хуліганстві та побитті чоловіка у Харкові, а також у координації силових груп, які стежили за людьми з проукраїнською позицією.

Повідомляє Суспільне з посиланням на брифінг начальника Управління Служби безпеки України в Харківській області Романа Дудіна.

 “Людина отримала удар кастетом, що призвело до важких наслідків, і ножове поранення… Самі фактично себе задокументували, зняли на відео, частково виклали у відкритий доступ.

Дуже відверто, дуже зухвало били чоловіка і наголошували на тому, що він має стосунок до “Азову”, до тих сил, які здійснюють захист суверенітету нашої держави з 2014 року”.

Злочин стався 19 березня 2021 року – тоді у Харкові з ножем і кастетом побили чоловіка.

Але один з лідерів “Національного корпусу” та Азовського руху Максим Жорін за кілька днів після нападу спростовував у Telegram, що потерпілий пов’язаний з “Азовом”.

СБУ повідомила, що у справі є свідок – водій потерпілого, який, за словами Дудіна, жив на території не підконтрольної Україні Горлівки і в липні дав СБУ покази, що підтверджують причетність Ширяєва до злочину.

Після цього Ширяєву оголосили підозру. Наразі правоохоронці розслідують дві справи щодо Ширяєва: про рейдерське захоплення агропідприємства у 2018 році і про побиття людини навесні 2021 року.

За словами Дудіна, Ширяєв “створив групу з підконтрольних собі осіб, які отримували фактично заробітну плату за те, що виконували ті чи інші задачі” для дестабілізації ситуації у Харківському регіоні.

У справі провели 9 обшуків.

За словами Дудіна, в одному з приміщень виявили плантацію конопель, засоби ураження, мобільні телефони, рукавички і “дуже цікавий бланк”, на якому вказувалося, що у Києві, Полтаві, Сєвєродонецьку, Харкові та Дніпрі мають бути “у постійній готовності групи з трьох-п’яти людей”.

Також у документі йшлося про представників “Національного корпусу”. Листок містив фотографії шістьох чоловіків. За словами Дудіна, це “лідери груп, які мають чітку проукраїнську позицію, підтримують цілісність, суверенітет нашої держави”.