Прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас вважає, що через “втому від війни” та “внутрішні проблеми, що даються взнаки” в Європейському Союзі все важче зберігати єдність щодо санкцій проти Росії. Про це Каллас розповіла в інтерв’ю The Telegraph.

“Стає все важче і важче запроваджувати санкції, і залишилося не так багато елементів, на які ми можемо накласти санкції. У цьому проблема”, – сказала вона.

Водночас естонська прем’єрка вважає необхідним продовжувати тиск на Росію з тим, щоб вона не вирішила поширити загарбання на інші країни.

“Після України він (Путін) поклав око на Молдову. Він націлився на Грузію, він націлився на країни Балтії. Він цього, власне, й не приховував. Єдиний спосіб зупинити це – допомогти Україні виграти цю війну”, – вважає Каллас.

Як відомо, Рада Європейського Союзу в четвер затвердила рішення запровадити новий пакет економічних та індивідуальних санкцій проти Росії у відповідь на незаконну анексію Росією українських територій.

Також Європейський Союз затвердив рішення про запровадження санкцій проти ще 30 фізичних і семи юридичних осіб у зв’язку з російською агресією проти України.

Естонська прем’єрка нагадала, що за час радянської окупації частка росіян у населенні країни зросла з 3,2% до понад 30%, а під час міграції росіяни “схильні прибувати в країни, де вже є російська меншина”.

“Якщо зараз ці люди приїжджають до Естонії й Латвії, то російська меншина зростає, і Росія далі говорить: ми повинні “звільнити” їх. Це все – частина ширшої імперіалістичної картини, і ми з великою пересторогою до цього ставимось”, – наголосила вона.