Міністр оборони Білорусії Віктор Хренін заявив, що Польща, Литва, Чехія і Україна намагалися влаштувати переворот в країні, але Білорусію вдалося врятувати завдяки злагодженим діям органів держуправління і підтримки народом рішень Олександра Лукашенка.

Про це він заявив на засіданні Ради міністрів оборони країн-учасниць СНД, передає Міноборони Білорусі.

В ході засідання він виступив з доповіддю «Про міжнародної та регіональної безпеки, консолідації зусиль щодо запобігання загрози розв’язування воєн і збройних конфліктів, подальшому зміцненню військового співробітництва в сучасних умовах».

“Різні деструктивні сили, що підігріваються керівництвом таких держав як Польща, Литва, Чехія і Україна, вдавалася до спроб неконституційної зміни влади”, – заявив він.

Він зазначив, що завдяки злагодженим діям органів держуправління держава вдалося врятувати від беззаконня і свавілля.

Країни Заходу почали гібридну війну проти Білорусі після невдалої спроби здійснити в країні “кольорову революцію”, вважає Хренін.

Як повідомляє прес-служба Міноборони Білорусії, міністр зазначив, що

“зараз певні сили на Заході, зазнавши невдачі в спробі організації “кольорової революції”, переходять вже фактично до форм і методів ведення гібридної війни проти білоруської держави, застосовуючи при цьому безпрецедентні заходи дипломатичного та політико-економічного тиску “. “Сьогодні йде жорстка боротьба за завоювання інформаційної переваги”, – заявив глави відомства.

Раніше білоруський президент Олександр Лукашенко доручив посилити охорону держкордону по всьому периметру, щоб не допустити прибуття з інших країн «бойовиків, зброї, боєприпасів, грошей для фінансування заворушень».

За його словами, «великі гроші надходять, і до того ж у відкриту».