Головною умовою введення на території України жорсткіших карантинних обмежень або так званого “повного локдауну” на думку заступника міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка стане цифра в 15 тисяч нових хворих кожного дня, проте навіть вона може не стати межею для системи МОЗ.

Про це він заявив під час свого виступу у вівторок, 27 жовтня.

“Цифра є — 15 тис. хворих за добу. Після цього говоритимемо про наші плани на найближчий період. Водночас ми не говоримо, що вже завтра щось запроваджуватимемо. 15 тис. хворих за добу — це у нас ще є запас міцності, який дасть змогу відреагувати без колапсу для системи охорони здоров’я”, — пояснив Ляшко.

Утім, згадана цифра у 15 тисяч може розподілятися по всій Україні рівномірно, однак певні регіони можуть мати нижчі показники.

“Ця цифра прорахована. Наразі ми її не публікуємо, оскільки чекаємо на 1 листопада, коли на місцях мають бути використані субвенції й підведений кисень до більшості ліжок. Після цього потужності системи охорони здоров’я мають змінитися”, — додав головний санітарний лікар.

Він нагадав про введення в дію 52 тисяч ліжок у лікарнях для лікування пацієнтів з COVID-19. З цих ліжок частка у 17 тисяч має кисневу підтримку.

“У зв’язку зі зростанням кількості хворих і збільшенням кількості ліжок відсоток забезпеченості підведеним киснем на сьогодні становить 40%. Нам треба ще вдвічі наростити ці потужності, щоб підготувати систему охорони здоров’я до повноцінного реагування”, — резюмував Ляшко.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що заступник глави міністерства охорони здоров’я та за сумісництвом головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив про те, що ідея зробити шпиталь для хворих на коронавірус на базі Палацу спорту – погана. Він додав, що створення додаткових місць, окрім лікарень, в непристосованих приміщеннях не найкращий план.

«Питання у тому, щоб не допускати до того, щоб відкривались непрофільні заклади охорони здоров’я. Щоб медична допомога надавалась не у Палаці спорту, не у виставкових центрах, або в інших непристосованих для цього приміщеннях, а у лікарнях. Досягти цього ми з вами можемо лише шляхом дотримання протиепідемічних норм. Для людей – це носіння маски, соціальна дистанція. Для бізнесу – створення умов, щоб люди цих вимог дотримувалися», – зазначив лікар.