У ЗМІ з’явився документ, який нібито є відповіддю США та НАТО та так звані “гарантії безпеки”, запропоновані Росією

 

Основними вимогами Росії було підписання двосторонньої угоди про безпеку в Європі та обіцянка не розширювати НАТО на схід. У своїй відповіді Захід відкинув ці пропозиції та наголосив на політиці «відкритих дверей». Окремо Вашингтон у своїй відповіді вказав, що висунула вимоги, що підривають принципи, які раніше Росія зобов’язувалась підтримувати.

Про це повідомляє іспанське видання El Pais.

НАТО закликає до деескалації біля кордонів України. У відповідь, США можуть утриматися від розгортання на території України наступальних ракетних систем наземного базування та постійних сил із бойовими завданнями, але лише після консультацій з Києвом.

США «готові працювати над досягненням порозуміння з Росією» разом зі своїми партнерами і не проти обговорити угоди про роззброєння та заходи для зміцнення довіри, наприклад, проведення зустрічей ОБСЄ, відновлення Ради Росія-НАТО, проведення зустрічей США-Росія.

Північноатлантичний альянс пропонує відновити представництво НАТО у Москві та Росії у Брюсселі, продовжувати обмінюватись інформацією про військові навчання, а також створити «гарячу лінію» для екстреного зв’язку.

Альянс пропонує сприяти утворенню «вільного та безпечного кіберпростору» і готовий розпочати перемовини з Росією щодо контролю за озброєнням щодо ракет середньої та малої дальності. Наприклад, Вашингтон готовий зобов’язатись не розміщувати крилатих ракет «Томагавк» на базах у Румунії та Болгарії, з яких вони здатні досягнути російської територію.

Своєю чергою США закликають Росію до аналогічних дій та прибрати ракети з двох своїх баз на вибір. Сполучені Штати обіцяють обговорити з союзниками з ЄС усі питання, які впливають на безпеку Європи.

У грудні минулого року, на тлі стягування озброєння і військових до українських кордонів, Кремль висунув Заходу вимогу гарантувати, що Україна та інші європейські держави не будуть членами НАТО. Москва також заявила, що вимагає виведення військ НАТО із країн, що долучились до Альянсу після 1997 року, зокрема з Болгарії та Румунії. У Кремлі назвали ці вимоги “гарантіями безпеки”.

НАТО і його держави-члени відхиляють можливість Росії диктувати, кого брати чи не брати до Альянсу і де розміщувати війська, але кажуть, що готові на компроміси в питаннях контролю над озброєнням та масштабів військових навчань у Європі.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг передав Росії письмову відповідь щодо “гарантій безпеки” 26 січня. Постійна представниця США при ООН Лінда Томас-Грінфілд заявила, що Росія погрожувала почати військові дії у випадку невиконання її вимог щодо “гарантій безпеки”. Томас-Грінфілд заявила, що США не хочуть збройного конфлікту, але налаштовані діяти рішуче.