У Жовкві, що на Львівщині, у реанімаційному відділенні лікарні загинули 2 пацієнтів, що були підключені до апаратів ШВЛ. Все через те, що у лікарні на годину зникло світло. На трагедію вже зреагували в Офісі Президента.

Там також поділилися подробицями інциденту. Так, заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко сказав, що коли зникло світло, то генератори, передбачені для таких випадків, не увімкнулися. Про це він розповів у коментарі “Українській правді”.

Медикам довелося робити пацієнтам вентиляцію легень вручну, за допомогою дихальних мішків

Проте стан хворих був важкий і їх не вдалося врятувати. Електропостачання не було близько години.

“Ця ситуація коштувала двох людських життів. Це неприпустимо й таке не має повторитися. Всі лікарні під час пандемії мають бути готовими до таких позаштатних ситуацій”, – сказав Тимошенко.

Він додав, що з ситуацією ще будуть розбиратися і влаштовувати кадрові висновки, зокрема й на рівні райдержадміністрації.

Згодом стало відомо, що через загибель двох пацієнтів в Жовківській районній лікарні Львівської області в Україні почнуть перевірку обладнання в медзакладах.

Про це в Facebook повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов. Чиновник зазначив, що причини трагедії встановить спеціальна комісія.

“Через відключення електропостачання в Жовківській районній лікарні двоє пацієнтів, які перебували на апаратах штучної вентиляції легенів, померли. Лікарі боролися за їх життя за допомогою мішка Амбу. Однак врятувати, на жаль, не вдалося”, – написав він.

Міністр зазначив, що в лікарні були аварійні дизель-генератори, але вони автоматично не включилися.

“На місце терміново направлено комісію, щоб з’ясувати всі обставини. Також перевірки обладнання будуть проведені в усіх лікарнях по всій країні. Такі ситуації є неприпустимими. Роботу комісії триматиму на особистому контролі”, – підкреслив Степанов.

Щодо жахливої трагедії, що сталася на Львівщині.

Через вимкнення електропостачання у Жовківській районній лікарні…

Опубликовано Максим Степанов Воскресенье, 29 ноября 2020 г.

Нагадаємо, 27 листопада в лікарні в Жовкві не було електрики з 17:50 до 19:10. У цей час двоє людей, які були підключені до апарату ШВЛ, померли.

Загиблі – місцеві жителі, віком 61 і 66 років.

Через це поліція відкрила кримінальне провадження за фактом смерті людей за статтями “Службова недбалість” і “Вбивство через необережність” Кримінального кодексу України.

Максимальне покарання, передбачене санкціями статей, є позбавлення волі на строк до 8 років.