В офісі Президента України розцінюють інцидент із примусовою посадкою літака Ryanair у Білорусі як прояв міжнародного тероризму. Про це повідомив радник керівника Офісу глави держави Михайло Подоляк у коментарі Укрінформу.

“Повітряний інцидент у Білорусі з рейсом Афіни-Вільнюс – це, безсумнівно, прямий появ міжнародного тероризму. І трактуватися цей інцидент має однозначно”, – сказав Подоляк.

За його словами, примушування пасажирського літака до посадки в Мінську за сфальсифікованим приводом “про мінування” і під конвоєм військової авіації – це безумовний і демонстративний виклик сучасного світу.

Очевидно також, підкреслив Подоляк, що “цей фантастичний за цинізмом і витонченістю акт “нинішньої білоруської держави вимагає обов’язкової жорсткої юридичної оцінки.

“Мінімально це може бути “заборона на небо”, ізоляція країни від прямих комунікацій з цивілізованим світом. Оптимально – прямі персональні санкції щодо авторів даного єзуїтського сценарію. Ключове адже тут те, що подібні дії явно руйнують загальноприйняті правила поведінки та створюють смертоносні прецеденти”, – зазначив радник керівника ОП.

При цьому він констатував, що засобів впливу на офіційний Мінськ не так багато.

На думку Подоляка, в результаті цієї операції сам Олександр Лукашенко, Білорусь у цілому остаточно перейшли у розряд “максимальної токсичності та нерукопожатності”.

“Жодного компромісного виходу з тривалої політичної кризи за участю європейських посередників більше неможливо”, – вважає він.

Радник керівника Офісу глави держави резюмував, що “єдиний шлях у Лукашенка – остаточно розчинити свою країну в РФ”.

“З огляду на підсумкову ціну події, безсумнівно, що головним організатором і вигодонабувачем примусової посадки є РФ. Більше того, зараз вже абсолютно очевидно, що саме РФ свого часу готувала щось подібне для України. У вигляді неіснуючої “спецоперації” з точно таким же примусовим сценарієм і подальшої максимальної дискредитації нашої країни, про що досі щиро жалкують окремі наші “корисні”, скажімо так, медійні суб’єкти”, – сказав він.