Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розкритикував Північноатлантичний альянс за те, що на саміт НАТО не запросили Україну. Він не розуміє, як можна проводити закритий саміт НАТО на тлі агресії Росії.

Про це йшлося на брифінгу в МЗС.

За словами Кулеби, українська сторона розуміє бажання держав-членів НАТО провести саміт у закритому режимі, щоб обговорити трансатлантичну єдність, але не розуміє, як можна було не запросити Україну.

“Але якщо чесно, ми абсолютно не розуміємо, як можна проводити закритий саміт НАТО на тлі агресивних дій РФ проти України в Чорноморському регіоні та проти членів Альянсу. Я маю на увазі останні розслідування в Чехії. Цього ми зрозуміти не можемо, як можна не запросити Україну, як можна не знайти формат участі України в саміті в цьому році”, – наголосив міністр.

Також Дмитро Кулеба висловився про скасування Сполученими Штатами Америки санкцій проти “Північного потоку-2”. Мова про рішення Вашингтону призупинити санкції проти оператора газопроводу Nord Stream 2 AG.

За словами Кулеби, поки що рано говорити про перемогу Росії, оскільки будівництво російського газопроводу ще не завершено.

“Ніщо не завершене, поки воно не завершене на 100%, і, до речі, я про це казав під час нашої зустрічі держсекретарю Блінкену. І друге: ніщо не програно, поки гра не завершилася”, – сказав він.

Однак, як визнав міністр, після скасування американських санкцій Росії стало простіше завершити будівництво “Північного потоку-2”.

“Але моє правило в житті – завжди боротись до кінця за національні інтереси України. До тих пір, поки газ не потік по “Північному потоку-2″, ми будемо боротись за захист наших інтересів”, – наголосив Кулеба.

В свою чергу, Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг констатував, що значна кількість зброї Російської Федерації залишається біля кордонів України. Про це Столтенберг заявив вчора на спільному брифінгу з прем’єр-міністром Естонії Каєю Каллас.

“Ми також обговорили Україну. Хоча Росія відкликала деякі війська, десятки тисяч залишаються в Україні і навколо неї. А також значна кількість зброї”, – зазначив генсек Альянсу.

“Росія також обмежує судноплавство в Чорному морі, в тому числі в районі Керченської протоки. Це частина агресивних дій, що викликають серйозні занепокоєння. НАТО зберігає пильність”, – додав він.