Україна не може погодитися на пропозицію заборонити вогонь на Донбасі, яку раніше висловив заступник голови адміністрації президента Росії Дмитро Козак.

Про це в своєму листі до “нормандських радників” у відповідь на лист Козака заявив глава Офісу президента України Андрій Єрмак, повідомляє “Українська правда”, посилаючись на текст документа, що опинився в розпорядженні видання.

Зокрема, за словами Єрмака, в Україні здивовані “своєрідною інтерпретацією результатів” останньої відеоконференції радників лідерів країн “нормандської четвірки”, куди входять Україна, Росія, Німеччина, і Франція.

“Ми стурбовані продемонстрованим російською стороною підходом до цих важливих питань, так само, як і маніпулятивним характером запропонованих паном Козаком висновків. Відповідно, за жодних умов не можемо погодитися з пропозиціями, що містяться в його листі”, – заявив Єрмак.

За словами політика, відмова представників Росії від консультацій підгрупи під час загострення ситуації на Донбасі засвідчує відсутність зацікавленості в дотриманні режиму припинення вогню.

Єрмак також додав, що Україна в будь-який момент готова до дискусій щодо забезпечення безумовного режиму тиші.

Раніше російські інформаційні агентства, серед яких ТАСС та “Інтерфакс”, повідомили, що у листі до українського, німецького та французького радників лідерів країн “нормандської четвірки” Козак запропонував не пізніше 22 березня узгодити і закріпити підписами проєкт спільних підсумків відеоконференції політрадників від 18 березня.

Як пише “Інтерфакс”, Козак запропонував зобов’язати Київ привести липневу заяву Міністерства оборони України про припинення вогню у відповідність до узгоджених того ж місяця заходів щодо дотримання перемир’я “без будь-яких вилучень та інтерпретацій”.

Ці зобов’язання, окрім іншого, передбачали, що відкривати вогонь у відповідь можливо лише за наказом керівництва Збройних сил України або окупантів після безуспішної спроби використовувати наявні механізми з реагування на порушення режиму припинення вогню.

Крім того, Козак запропонував закріпити, що українська сторона не представила на зустрічі, що відбулася, обіцяні пропозиції щодо франко-німецького проєкту “Ключових кластерів із реалізації Мінських угод”, внесеного на розгляд 8 лютого 2021 року.

Також він запропонував запровадити новий порядок проведення переговорів політрадників у “нормандському форматі”, заснований на принципі ротації. Зараз на онлайн-зустрічах політрадників у “нормандському форматі” головують по черзі Німеччина і Франція.

Козак констатував, що “однією з причин відсутності будь-якого прогресу в досягненні практичних результатів виснажливих переговорів у “нормандському форматі” є неналежна їхня організація”.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.