Президент України Володимир Зеленський вимагає, щоб медики вже в цьому місяці отримали підвищені зарплати. Глава держави зазначив це під час селекторної наради з прем’єр-міністром, членами уряду і представниками правоохоронних органів.

 

Про це повідомив Офіс президента.

Президент акцентував увагу на тому, що зараз дуже мало лікарень уклали угоди з Національною службою здоров’я України для отримання доплат, і Міністерство охорони здоров’я тримати цей процес під контролем.

«Уже кінець місяця, і медпрацівники за кілька днів повинні отримувати зарплати, а згідно з даними, які я отримав, договорів про доплату медикам підписано менш ніж на чверть від поданих заявок. Залишається відкритим питання і щодо забезпечення більш 80% ліжок киснем для хворих COVID-19. Всі ці питання повинні бути вирішені », – підкреслив Глава держави.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що Національна служба здоров’я України почала проводити оплати установам за укладеними договорами для забезпечення доплат медичним працівникам з 25 вересня.

«Протягом наступних двох днів 500 закладів охорони здоров’я отримають кошти. Інші установи отримають їх після підписання ними контрактів до кінця тижня. Важливо відзначити, що понад 200 закладів досі не подали пропозиції про укладення договору з НСЗУ, що унеможливлює своєчасну виплату доплат медичним працівникам. Контроль за виплатами – особисто на міністра охорони здоров’я », – доповів глава уряду.

Також під час наради було наголошено на необхідності вирішення питання з лікарнями другої хвилі і їх забезпеченням. Крім того, Національна служба здоров’я підписала менше половини договорів про фінансування установ охорони здоров’я, які його недоотримали в зв’язку з ІІ етапом реформи.