Росія не поспішатиме діяти після введення Україною санкцій проти кумів Володимира Путіна – Віктора Медведчука та Оксани Марченко. На думку міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, усе, що могло статись найгірше у відносинах з Кремлем, сталось вже у 2014 році.

Про це очільник МЗС повідомив у одній з програм “Прямого”.

Проте Кулеба зауважив, що Україна після введення санкцій повернеться у топ-теми російських пропагандистів.

“Я не думаю, що буде якась швидка реакція Росії: ми, власне, це побачили на прикладі закриття телеканалів, які де-факто належали пану Медведчуку. Але те, що це вплине на позицію Росії і на їхні дії у середньостроковій перспективі, – це точно”, – сказав Кулеба.

Офіційному Києву варто готуватись до будь-яких кроків з боку країни-агресорки, наголосив Кулеба. Урок 2014 року дав змогу зробити висновки, що “Росія може зробити будь-що у будь-який момент”.

“Ми що, провокували їх захоплювати Крим? Чи ми провокували їх вводити свої війська на Донбас? Але вони це зробили. Тому давайте відкинемо оцю логіку “не дратувати Росію””, – вважає Кулеба.

Раніше прессекретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков назвав санкції проти нардепа від ОПЗЖ Віктора Медведчука “репресивними”. Рупор Кремля також переконаний, що це дії спрямовані проти “провідних політиків, що набирають все більше обертів в Україні”.

Нагадаємо, Рада нацбезпеки і оборони України 19 лютого запровадила санкції проти 19 юридичних і восьми фізичних осіб, зокрема російських бізнесменів, пов’язаних з поставками вугілля та інших енергоресурсів, і ТОВ Торговый дом Донские угли.

Під санкції потрапили лідер ОПЗЖ Віктор Медведчук, його дружина Оксана Марченко та Наталія Лавренюк, яку називають цивільною дружиною нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака. Санкції запроваджено за статтею про фінансування тероризму.

Перед цим РНБО ввела санкції проти нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака та його телеканалів 112 Україна, NewsOne, ZIK, які пов’язують з Медведчуком.

Рішення про санкції ґрунтується на матеріалах СБУ щодо незаконного постачання вугілля з тимчасово окупованої території у РФ і підконтрольну частину України.

Партія ОПЗЖ назвала запровадження санкцій актом політичних репресій і заявила, що Україна «ще на крок наблизилася до диктатури».