Зміна меж об’єднаних територіальних громад неминуча. Причиною таких змін є економічна неспроможність деяких територій.

Про це в інтерв’ю “Главкому” розповів нардеп від “Слуги народу” Віталій Безгін.

“Сподіваємось, що ми запустимо систему моніторингу спроможності громад до кінця 2021 року”, – зазначив політик.

“Позиція тут така: адмінустрій сформовано, зараз його чіпати не логічно, має пройти бодай три роки, громада має попрацювати. Це потрібно, щоби вони продемонстрували свою спроможність. Але що стосується інструменту на майбутнє, ми плануємо, що буде прийнято відповідний закон, що допоможе узгодити й наше законодавство про адміністративний устрій із Конституцією. Його проєкт розробляється в Мінрегіоні, але ще навіть не проходив консультації з профільним парламентським комітетом”, – розповів депутат.

За словами Безгіна, за його даними, приблизно 11 громад відверто слабкі. Можливо, їхнім порятунком буде приєднання до більш потужних ОТГ.

Відзначимо, що партія “Опозиційна платформа – За життя” просить у Конституційного суду визнати неконституційними положення закону «Про добровільне обʼєднання територіальних громад».

У свою чергу Безгін підкреслив, що спроби ОПЗЖ скасувати децентралізацію – це просто бряцання політичними амбіціями. Те саме стосується й утворення районів у нових межах. Їх утворення намагалися теж оскаржувати в суді, зокрема розпорядження Кабінету Міністрів «Про затвердження перспективного плану формування територій громад Львівської області», але Конституційний суд відмовився відкривати провадження.