У Команді Зеленського заявили, що видачею паспортів РФ в ОРДЛО Росія визнала свою відповідальність як держави-окупанта.

Про це йдеться у повідомленні команди Зеленського у Facebook.

"Указом про видачу російських паспортів громадянам України, які перебувають на тимчасово непідконтрольних нашій державі територіях, Російська Федерація визнала свою відповідальність у якості держави-окупанта", – зазначили у Зеленського.

У його команді зауважили, що ці дії "є ще одним наочним підтвердженням для світової спільноти справжньої ролі Росії, як держави-агресора, яка веде проти України війну".

У повідомленні додають, що цей указ "не наближає нас до вирішення основної мети — припинення вогню".

Водночас у Зеленського запевняють, що Україна робитиме "все від неї залежне, аби захистити, надати належну допомогу та забезпечити права своїх громадян, які вимушені перебувати на окупованих територіях.

У його команді додали, що розраховують на підтримку міжнародної спільноти та посилення дипломатичного і санкційного тиску на РФ.

Також у Зеленського додали, що одним із його пріоритетів буде "розв‘язання нагальних життєвих проблем переселенців та розширення можливостей для підтримки зв`язків з громадянами України на окупованих територіях, комплекс заходів задля припинення війни та деокупації наших територій".

Додамо, що рішення РФ про видачу паспортів жителям ОРДЛО порушує статут ООН.  

Засідання Ради Безпеки ООН для обговорення ситуації в ОРДЛО заплановане на четвер, 25 квітня, 22:00 за київським часом. Про це заявив речник постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко.

"Термінове засідання Ради Безпеки ООН у зв'язку з рішенням Кремля про видачу російських паспортів на Донбасі відбудеться сьогодні – 25 квітня – о 22:00 год. за київським часом. Засідання скликається на вимогу української сторони і буде проходити у відкритому форматі. Німеччина як голова Ради Безпеки та інші партнери України відгукнулися оперативно", – йдеться в повідомленні.

Український дипломат додав, що рішення РФ про видачу паспортів в "ДНР" та "ЛНР" порушує резолюцію РБ 2202 (2015 року) про схвалення Комплексу заходів із імплементації Мінських домовленостей, за яку голосувала й Росія.

Указ про спрощене отримання російських паспортів жителями тимчасово окупованого Донбасу підписав президент РФ Володимир Путін.

«Встановити, що особи, які постійно проживають на територіях окремих районів Донецької і Луганської областей України, мають право звернутися із заявами про прийняття в громадянство РФ у спрощеному порядку відповідно до частини 8 статті 14 федерального закону від 31 травня 2002 №62 ФЗ «Про громадянство Російської Федерації», – сказано в указі.