Україна вступить до НАТО, коли буде рівним партнером з Альянсом. Досвід української армії у протистоянні Росії може бути корисний НАТО.

Про це розповів віце-прем’єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.

“Помилкове сприйняття, що НАТО – це військова організація. Це не так, вона зокрема й військова, але Альянс налаштований на демократичні відносини, на економічний розвиток, на краще життя. Ми про це часто забуваємо. Ми говоримо, давайте шукати співпраці у питаннях гуманітарного розмінування, перелаштування наших ветеранів – 400 тис. ветеранів пройшли через цю війну, давайте розбудовувати інфраструктуру Донецької і Луганської областей, які вже давно подих війни почули. Давайте не забувати, дві третини окупованих територій вже деокуповані, близько 200 населених пунктів деокуповані в Донецькій і Луганській областях. Тому ми кажемо, нам потрібна ваша допомога, але ми самі розуміємо, що реформи потрібні нам, не вам”, – сказав віцепрем’єр.

Як підкреслив Резніков, “не має значення – завтра ми зайдемо в ЄС, післязавтра ми зайдемо в НАТО”.

“Ми зайдемо рівно тоді, коли будемо рівними партнерами, і ми будемо розуміти, що досвід нашої української армії вам буде важливий. Те, що знає сьогодні українська армія на рівні щоденного протистояння, не знає ніхто в НАТО. Не сприймайте нас як проблему в ваших взаєминах з росіянами, а сприймайте нас частково як елемент особливих відносин з росіянами”, – зауважив він.

Нагадаємо, в Брюсселі 14 червня відбувся саміт НАТО. Як наголошується в заяві за підсумками саміту, НАТО підтверджує рішення, ухвалене в Бухаресті в 2008 році, про те, що Україна стане членом Альянсу через план дій щодо членства (ПДЧ).

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.