Міністерство закордонних справ України планує звернутися до арбітражу у справі про присвоєння та використання Росією телекомунікаційної системи та радіочастотного ресурсу України.

Про це заявила перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова на слуханні в Комітеті Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики, повідомляє «Дзеркало тижня».

«За фактом ми маємо, що телекомунікаційна система України, яка є майном України, разом з радіочастотним ресурсом – і ТБ, і радіочастоти – вкрадені, привласнені», – заявила Джапарова.

Вона зазначила, що Україна відстежує і надає звіти про те, як «Роскомнагляд» незаконно видає ліцензії на використання частот, які належать Україні.

«І тут, мені здається, є велика перспектива, по-перше, санкційного реагування – ця робота точно проводилася, її треба реанімувати, – і перспектива арбітражу, яка, до речі, нами зараз обробляється», – додала чиновниця.

Також вона сповістила, що через тиждень планується провести міжвідомчу нараду, де обговорять питання перспективи арбітражного розгляду.

«Тому що є факт незаконного використання радіочастотного ресурсу. Відповідно до регламенту і статуту, подібні суперечки повинні вирішуватися по дипломатичних каналах, і коли цей інструмент вичерпується, тоді з’являється перспектива арбітражу», – зазначила вона.

Також вона додала, що на цій міжвідомчій нараді планується обговорення перспектив і розвитку стратегії дій з деяких нюансів разом з Держспецзв’язком, НКРЗІ, УДЦР, Нацрадою і всіма, хто причетний до цього комплексного технічного питання.

Нагадаємо, нещодавно Еміне Джапарова взяла участь у 12-й інформаційній зустрічі ЮНЕСКО, присвяченій ситуації на тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим та м. Севастополь. Про це повідомляє Міністерство закордонних справ,

“Еміне Джапарова розповіла про триваюче погіршення ситуації на окупованому півострові. Вона привернула увагу до фактів нищення пам’яток всесвітньої культурної спадщини, порушень прав людини та утисків національних меншин, обмеження свободи віросповідання, придушення незалежних ЗМІ, порушень міжнародного гуманітарного права зі сторони російської окупаційної адміністрації”, — йдеться у повідомленні.

Перша заступниця міністра окремо наголосила на демографічних змінах, які проводить окупаційна адміністрація РФ шляхом переселення російських громадян на Кримський півострів, дискримінації української та кримськотатарської спільнот, а також на систематичному порушенні їхніх мовних та культурних прав.