Міністерство оборони України виконало указ українського глави Володимира Зеленського від 16 січня 2020 року № 13/2020 (зі змінами) та розпорядження Кабінету Міністрів України про весняний призов.

У період з травня по липень в армію призвали майже 16 з половиною тисяч осіб — планове завдання виконано на 100%. Всіх призовників вже направили у війська. Про завершення весняного призову в Україні повідомили в прес-служби Міноборони.

“Призвано і відправлено у війська (сили) всього 16 тисяч 460 осіб, з них в: Збройних Сил України — 9 тияч осіб; Національну гвардію — 5 тисяч 460 осіб; Державну спеціальну службу транспорту — 700 осіб; Держприкордонслужбу — 1 тисяча 300 осіб.

Всім призовникам перед відправкою в війська за допомогою місцевих державних адміністрацій проводилися тести на виявлення коронавіруса COVID-19″, — йдеться в повідомленні оборонного відомства.

Відзначається, що серед призовників були громадяни України у віці 18-19 років, але вони пішли в армію виключно за власним бажанням. Випускники навчальних закладів, які вирішили навчатися для здобуття наступного вищого рівня освіти, в цьому році отримали відстрочку від призову на строкову військову службу.

Нагадаємо, весняний призов українців в армію почався в червні 2020 року — його перенесли у зв’язку з карантином по коронавірусу.

У цей році на військову службу закликали за новими правилами відповідно до указу президента і розпорядженням Кабміну від 26 лютого 2020 року. Вони передбачають, що обов’язковому призову на строкову військову службу підлягають особи від 20 до 27 років, які не мають права на відстрочку.

Юнаки віком 18-19 років можуть піти в армію тільки за власним бажанням на підставі особистої письмової заяви.

Важливо додати, що в рамках весняного призову на військову службу планували закликати 500 офіцерів запасу. Вже з 2 липня вони почали проходити тримісячні спецкурси підвищення кваліфікації, а після будуть спрямовані на посади у військові частини Збройних сил України.

До участі в Операції об’єднаних сил на Донбасі покликані офіцери запасу залучатися не будуть. Вони можуть піти служити в ООС тільки добровільно за умови укладення контракту.

Також відзначимо, що вчора, 2 серпня, глава держави Володимир Зеленський терміново звернувся до всіх українців з потужним закликом. Український лідер в День повітряних сил ЗСУ закликав кожного громадянина України поглянути на небо і подякувати героям, військовим авіаторам, поплескавши в долоні.

Він нагадав, що багато героїв віддали свої життя, захищаючи свободу і незалежність нашої держави, ставши для України ангелами-охоронцями на небі. Тому українці на землі не мають права їх підвести. Таке привітання військовим льотчикам президент опублікував на своїй сторінці в соцмережі.