Україна продовжить розривати угоди з Росією в рамках Співдружності Незалежних Держав. Про це повідомив сьогодні на засіданні уряду прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

“Уряд продовжує політику виходу з різного роду угод про співпрацю в рамках СНД, тому сьогодні ми денонсуємо, тобто фактично розриваємо договір про радіонавігаційного забезпечення та угоди, що стосуються цивільної авіації”, – заявив прем’єр.

За словами прем’єра, Україна так чи інакше є частиною двохсторонніх договорів з Росією, тому денонсація цих угод з СНД – це

“відповідь на порушення Росією норм міжнародного права і анексію наших територій”.

Народний депутат фракції “Європейська солідарність” в своєму Telegram-каналі Гончаренко привів фотокопію відповідного проекту постанови КМУ.

Згідно з ним, Україна виходить з наступних договорів:

– Рішення про створення Міждержавної консультативної ради “Радіонавігація”;

– Угода про Дальнє радіонавігаційне забезпечення в Співдружності Незалежних Держав;

– Угода про практичне використання статті 83 bis Конвенції про міжнародну цивільну авіацію;

– Угода про співробітництво в організації та проведенні пошуково-рятувального забезпечення польотів повітряних суден цивільної авіації;

– Угода про співробітництво щодо забезпечення захисту цивільної авіації від актів незаконного втручання;

– Меморандум про принципи взаємодії та співпраці в галузі цивільної авіації;

– Рішення про реформування Міждержавного консультативної ради “Радіонавігація”.

Нагадаємо, що заступник МЗС минулого місяця відзначав, що раніше між сторонами було підписано 453 договори. На даний момент в силі залишилися близько 300 угод.

За словами політика, в питанні розірвання договорів Києвом не робляться «радикально-емоційні» кроки, так як це може нашкодити українцям, які проживають на території Росії. Боднар додав, що при розриві документів слід дотримуватися всіх процедур, щоб не було двоякого трактування договорів.

У квітні минулого року припинив свою дію договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Росією і Україною. Він був підписаний в травні 1997 року і набув чинності 1 квітня 1999 року. В кінці 2008-го в силу того, що ні Москва, ні Київ не заявляли про бажання вийти з угоди, документ був автоматично продовжений ще на 10 років – до 1 квітня 2019-го.