Україна почала масштабну спецоперацію з контролю на кордоні, яка охопить 15 областей

Спецоперація пройде спільно з підрозділами суміжних країн.

З 4 квітня і по 30 листопада 2017 року Держприкордонслужба проводить спецоперацію Кордон-2017, – Корупція Інфо

Популярне: ЧЕРГОВИЙ ТЕРАКТ!!! В Росії група ісламістів розстріляла співробітників ДПС, ніхто не вижив

Відзначається, що крім підрозділів ДПС, в операції також візьмуть участь територіальні підрозділи взаємодіючих структур, радіотехнічні частини Повітряних Сил ЗСУ, ресурси прикордонних відомств суміжних держав і міжнародних організацій, серед яких Європейське агентство FRONTEX, Місія ЄС EUBAM, INTERPOL, EUROPOL, аташе з правоохоронних питань і офіцери зв'язку дипустанов іноземних держав.

За даними ДПС, спецоперація охопить 15 прикордонних областей за винятком зони АТО, а також Київ.

Основна мета спецоперації – зниження рівня протиправної діяльності на державному кордоні, в районах і областях.

Під час операції буде проводитися повітряний моніторинг прикордонних районів і лінії кордону з застосуванням прикордонної, в тому числі безпілотної, авіації, спільні перевірки суб'єктів авіаційної діяльності за межами контрольованих прикордонних районів, потягів, що рухаються до кордону, місць накопичення контрабандних товарів та вантажів.

Також у цей період будуть проводитися спільні заходи щодо охорони кордону з колегами суміжних країн, патрулювання морських і річкових ділянок.

У відомстві також нагадали, що в 2016 році в рамках аналогічної спецоперації вдалося затримати понад 320 незаконних мігрантів, 1700 порушників державного кордону, близько 4 тисяч порушників прикордонного режиму.