Україна, вигравши війну з Росією, вступить до Альянсу НАТО, якщо хотітиме.

Про це заявив Лінас Лінкявічюс, міністр закордонних справ Литви у 2012-2020 роках.

За його словами, після “геополітичних маневрів” російського диктатора Володимира Путіна Росія надовго вийде з “ліги світового рівня”.

Він зазначив, що падіння Росії не призведе до конкуренції з Китаєм у Центральній Азії, а з Туреччиною — у Сирії, на Кавказі та у Чорному морі.

Лінкявічюс підкреслив, що після перемоги над Росією у війні Україна вступить до НАТО, якщо все ще цього хотітиме.

Перемога України у загарбницькій війні Росії проти неї не в тому, щоб українські війська згодом розбомбили Москву, а у вигнанні військ країни-окупанта зі своєї території. Такий прогноз зробив колишній міністр оборони та закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс, пише Delfi.

За його словами, “дуже складно передбачити”, якою буде перемога України, “адже є багато “якщо”.

“Думаю, перемога буде не в тому, щоб взяти Москву і розбомбити її. Перемога була б у тому, щоб очистити Україну. Це була б велика перемога, але досить болісна”, – сказав він.

Додамо, ексглава литовських МО та МЗС вважає, що вигнання російських військ з України “неминуче призвело б до політичних змін у Росії”, а те, своєю чергою, – до зміни агресивного курсу Москви.

Перемога, вважає Лінкявічюс, “частково” залежатиме від того, чи не втомиться Захід підтримувати Україну.

Він також застерігає, що країна-окупант поки що не відчуває серйозно наслідків введених проти неї за вторгнення санкцій:

“Росія поки що не відчуває санкцій, хоч вони й серйозні. Багато експертів кажуть, що, можливо, вони мають почати відчуватися в середині наступного року, тому, якщо це затягнеться до наступного року, економіка почне руйнуватися”.

Ексглава МЗС країни зізнався, що вважав, що Росія масово вторгнеться лише на Донбас, а не спробує захопити та підкорити всю Україну.

Також, нинішній глава МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що війна має закінчитися беззастережною капітуляцією РФ, і Захід після проваленої політики “умиротворення” Путіна зобов’язаний допомогти Україні перемогти і передати ЗСУ всі запаси сучасного озброєння.

Варто зазначити, що міністр закордонних справ Дмитро Кулеба не знає, коли закінчиться повномасштабна загарбницька війна Росії проти України – знає лише її результат, хоча деякі союзники в кулуарах, як і раніше, висловлюють бажання, щоб “проблема зникла сама собою”. Свої міркування він виклав в інтерв’ю Дмитру Гордону.

“Коли закінчиться війна?”, – запитав інтерв’юер.

“Нашою перемогою”, – відповів глава МЗС. На уточнювальне запитання він сказав: “Не знаю. Ніхто в жодному кабінеті світу не може передбачити цю дату”.

“У мене немає права встановлювати собі якісь тимчасові рамки. Мене часто в інтерв’ю та спілкуванні міністри закордонних справ запитують: а скільки ви ще протримаєтеся? Я відповідаю всім: у вас неправильна “оптика”. Замість того, щоб запитати, а що ще потрібно зробити, щоб перемогти Путіна в найкоротший час, таке відчуття, всі чекаєте, коли ми завалимося, і проблема зникне сама собою”, – розповів Кулеба.

За його словами, “вони, звісно, болісно реагують на мої відповіді, але це правда”.

“Я не маю права собі встановити якийсь дедлайн. Ми боротимемося стільки, скільки буде потрібно для перемоги нашої країни”, – сказав міністр.

Він висловив упевненість, що трибунал для російського диктатора Володимира Путіна та його спільників буде – “не швидко, але ми допоможемо історії створити цей трибунал”.