Україна як європейська країна має право стати членом ЄС, але передусім має виконати угоду про асоціацію і програму реформ, заявив у п’ятницю високопоставлений європейський чиновник.

“Нас пов’язує з Україною підписана в 2014 році Угода про асоціацію, включно з Угодою про поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі (ПВЗВТ), і зараз ми повинні робити все можливе, щоб вона стала історією успіху”, – сказав він, анонсуючи участь глави МЗС України Дмитра Кулеби в відеоконференції міністрів закордонних справ країн ЄС.

Він зазначив, що у цієї угоди величезний потенціал з точки зору економіки і соціального розвитку України, на його реалізації Брюссель і Київ повинні зосередити зусилля.

“Україна – європейська країна і може стати членом ЄС, – наголосив співрозмовник журналістам, який виступав на умовах анонімності. – Але це не те, про що йдеться в порядку денному просто зараз. Сьогодні ми говоримо про виконання угоди (про асоціацію), про проведення реформ, про речі, які зазвичай передують процесу вступу в союз”.

Він повідомив, що в понеділок Кулеба приєднається до відеонаради глав зовнішньополітичних відомств країн ЄС та буде розмовляти з ними близько години.

“Українська армія протягом семи років постійно перебуває в бойовій готовності, Україна витрачає на оборону 6% свого ВВП, які їй більше ніж необхідні на інші бюджетні статті”, – зазначив чиновник.

На його думку, Україна зможе просунутися вперед, подолавши конфлікт на сході країни і активно проводячи реформи. ЄС при цьому готовий надавати Києву фінансову і економічну підтримку.

“Ми будемо і надалі робити це, тому бачимо в цьому єдино можливий шлях до того, щоб Україна була справді незалежною, суверенною країною”, – сказав високопоставлений чиновник ЄС.